Kategoriler

Sepetinizde  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Kargo
0,00 TL Vergi
0,00 TL Toplam

Satın Al

Yeni Ürünler

Tümünü Göster

Son Makaleler

Kaya tuzu ve Değirmen Bu kategoride toplam 11 Ürün Var

Sitemizde yer alan Çankırı kaya  tuzu çeşitlerinin hepsi doğal modeller ve diğer tuz lambası ürünlerimizde olduğu gibi 1. sınıf kalitededir. Aşağıda yer alan Çankırı kaya tuzu türlerinin hiçbiri fabrikasyondan geçmemiştir. Bu nedenle Çankırı tuzu türlerimizin tamamı %100 doğaldır. Tuzun mineral kaybına uğramaması için metal teması sağlanmamıştır. Bura da Çankırı kaya tuzunun doğal yapısının korunması amaçlanmıştır. Aşağıda yer alan 1. sınıf kalitede ki kaya tuzu olan Çankırı kaya tuzu türleri çok nadir olarak elde edilmektedir. Ancak buna rağmen ülkemizde ki her aileye ulaşabilmek amacıyla fiyatlarını olabildiğince minumum düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Ayrıca sitemizin bilgiler kısmında sizlere gerçek Çankırı tuzunun rafine tuz ve diğer tuz türlerinden( deniz tuzu, göl tuzu)  ayrımını yapabilmeniz için bazı ipuçları verdik. Burada yer alan ipuçları ile bir tuzun Çankırı Kaya tuzu olup olmadığı hakkında yorum yapabilirsiniz.  Çankırı granül tuz türümüzle ilgili olarak sizlere seramik bıçaklı lüks tuz değirmeni ile daha ekonomik olan plastik değirmenide sunmuş bulunmaktayız. Bu değirmenleri kullanarak Çankırı granül türdeki tuzları toz tuz haline getirebilirsiniz.

Not: Çankırı kaya tuzunun yapısıyla aynı özelliklere sahip olan doğal bulaşık makinesi tuzu ile kaya tuzunu antibakteriyel özelliğinden yararlanarak yıkadıklarınızı hijyen hale getirebilirsiniz. Ayrıca ağrı yapan (bel e boyu gibi bölgelerde etkili olan tuz yastığının tuzu da granül tuzdan oluşmaktadır.

Kaya Tuzu Nedir?

Kaya tuzu, sodyum klorürün mineral içeren halidir. Gıdaları tatlandırmada kullanılabilmektedir. Diğer türlerinden farkı tuz mağarası olarak adlandırılan kapalı alanlardan çıkıyor olmasıdır.  İçerdiği elementlerin dağılımına bağlı olarak farklı renklere sahip olabilmektedir.