Kategoriler

Sepetinizde  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Kargo
0,00 TL Vergi
0,00 TL Toplam

Satın Al

Yeni Ürünler

Tümünü Göster

Son Makaleler

Banyo tuzu Bu kategoride 1 Ürün Var

Banyo tuzu, içerik olarak ayak tuzu ile aynı özelliklere sahiptir. Banyo tuzu ve ayak tuzunun diğer kaya tuzlarından farkı içeriğinde yoğun miktarda kil olmasıdır.

TUZLU BANYO SUYU KULLANIMI

Küvet içerisine yaklaşık yarım ya da bir kg ağırlığında ki kristalize olmuş banyo tuzunu koyup dağılmasını sağlayınız. Tuzlu suyun sıcaklığının vücut ısısıyla eşdeğer olmasına dikkat ediniz. Mevcut suda yaklaşık 30 dakika beklenmektedir. Sonra ki aşamada mevcut tuzlu banyo suyu ile duş alınarak durulanma aşaması atlanarak sadece havlu ile vücut kurulanır.

Tuzlu Banyo suyu faydaları:

Vücudu daha nemli hale getirir, kaşıntıyı giderici etkiye sahiptir. Banyo tuzu hazırlanan banyo suyu, günün yorgunluğunu giderici etkiye sahip olmasından ötürü sakinleştirmektedir. Ayrıca vücudumuzun zarar görmesini sağlayan toksinlerinde atılmasına katkı sağlar.

Banyo tuzu ile hazırlayacağımız banyo suyunun evimizde ki 84 mineralli kaplıca olduğunu söyleyebiliriz. Kaplıcalarda ortalama 20 civarı mineral vardır. Yılın belli döneminde değil istediğimiz zaman evimizde bu kaplıcayı oluşturabiliriz.