Kaya Tuzu Nedir ?

KAYA TUZU NEDİR

''Kaya tuzu nedir '' başlıklı bir yazı yazmamazın nedeni kaya tuzunun ne olduğuna ilişkin tanımsal bilgi vermek ve kaya tuzu ile diğer tuzlar arasında ki farklılıklar konusunda farkındalık oluşturmaktır.

Kaya tuzları yer altından katı olarak elde edilen tuzlardır. Deniz tuzları çevre kirliliğinden dolayı ağır metaller içermektedir. Fakat kaya tuzunda egzoz, atık sular veya sanayi kirliliği gibi olumsuz etkilerden uzak olduğu için rafine tuzun aksine daha çok faydalı minerallere sahiptir. Bu nedenle kaya tuzu bizim açımızdan daha sağlıklıdır.Ancak neyazıkki günümüzde kaya tuzuna da rafinasyon işlemi uygulanmaktadır. Rafine edilmiş bir kaya tuzu rafine edilmiş bir deniz tuzuna oranla daha çok mineral içersede biz rafine edilmiş kaya tuzlarını hiçbir şekilde tavsiye etmemekteyiz.

Ülkemizde neyazıkki rafine tuz tüketimi oldukça fazladır. Fazla miktarda rafine tuz tüketimi kalp hastalıkları, hipertansiyon, böbrek hastalıkları gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Sağlığımız için fabrikasyondan geçmemiş olan kaya tuzlarını tüketmeliyiz.

Özet olarak kaya tuzu, yer altından katı olarak elde edilir ve bu nedenle kirlenmeye müsait ortamlardan uzaktır. Biz başından beri rafine edilmiş kaya tuzlarına karşı olduğumuz gibi sürekli olarak doğal olarak elde edilen ve taş değirmende öğütülen kaya tuzlarını tavsiye etmekteyiz. Ancak bilgi düzeyinde bir sınıflandırma yapma gereği duyarsak şunu söyleyebiliriz: Doğal kaya tuzu daha sağlıklıdır rafine edilmiş kaya tuzundan ve rafine edilmiş kaya tuzu, rafine edilmiş deniz tuzu ve diğer tuzlardan mineral yönüyle daha zengin olduğu için daha sağlıklıdır.

Bir önceki yazımız olan tuz lambası-kaya tuzu anlayışı başlıklı yazımızı okuyarak tuz lambası ve kaya tuzu satışında nasıl bir yöntem izlediğimize ilişkin bilgi edinebillirsiniz.

Yayınlanan 2017-05-10 KAYA TUZU 0 198

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu