Kategoriler

Sepetinizde  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Kargo
0,00 TL Vergi
0,00 TL Toplam

Satın Al

Yeni Ürünler

Tümünü Göster

Son Makaleler

Tuz lamba zamanı

TUZLAMBA ZAMANI

Tuzlamba zamanı başlıklı bir yazı yazmamızda ki temel amaç hergeçen gün tuz lambasına olan ihtiyacın hergeçen gün daha da artmış olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü özellikle büyük kentlerde havanın kalitesinde ki azalış bu kalitedeki yapay bozukluğa doğal çözümler bulmamıza neden olmuştur. Bu nedenle havanın kalitesini negati iyonlarla pozitif hale getiren tuz lambaları, hergeçen gün daha da ilgi duyulan ve ihtiyaç duyulan ürünler haline gelmiştir. Artık tuzlamba zamanını açık ve net şekilde söylememizde büyük yarar vardır.

Tuzlamba zamanı ifadesi ilginç karşılanabilir. Amacımız yukarıda da ifade ettiğimiz üzere tuz lambasına dönük ihtiyacın belirgin düzeyde artmasından kaynaklanmaktadır. Ülkemizde başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere hergeçen gün tuzlamba talebi artmaktadır.

Tuzlamba ile ilgili talep ve tanınma zamanları

Ülkemizde 2000 yılı öncelerinde tuz lamba hakkında done ve tanınma düzeyi yok denecek kadar azdı. 2000 yılından 2005 yılına kadarki süreçte insanlar daha çok tuz lambalarını tanımaya başlamıştır. Özellikle 2005 yılından 2010'a kadarki zaman diliminde tuz lambaları daha çok şekil yani görünüm açısından tercih edimeye başlanmıştır. Yani tuz lambasının sağlık yönü çokta ele alınmamıştır. Çünkü tuz lambasının tuzdan yapılıyor olması insanlara çok ilgşnç gelmiştir ki bu ilginçlik tuz lambasının sağlık yönünü gölgelemiştir.

2010 yılından itbaren durum birazdaha farklı

Çünkü insanlarını tercihlerini hergeçen gün sanayileşmenin artmasıyla birlikte sağlık unsuru belirlemiştir. Bugün ülkemizin özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Kocaeli gibi sanayi şehirleri sanayi yönünü daha da güçlendirmiş ancak bu durum insanlarımızın doğasını daha da zayıflatmıştır. Bu nedenle zamanın tuz lamba zamanı olduğunu dile getirmekteyiz.

O halde tuzlamba ile ilgili süreci üç aşamada özetleyebiliriz : tanıma, görsel tercih, sağlık yönlü tercih.

Bir önceki yazımız olan Çankırı tuzu başlıklı makalemizde Çankırı tuzu, Çankırı tuzu ile ilgili sorular ve Çankırı tuzu ile diğer kaya tuzu türleri başta olmak üzere diğer tuzlardan genel olarak farkından bahsedilmiştir.