Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG)

tlb0251020

Yeni ürün

5 kg Toptan Çankırı kaya tuzu

Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba
Türü               : Doğal Sofra Tuzu
Kategori        : Kaya Tuzu ve Değirmen
Miktarı          : 5 KG
Özelliği         : Toptan kristal kaya tuzu almak isteyenlerin tercih ettiği ürün taş değirmende öğütülerek 1'er kg'lık paketler halinde satışa sunulmaktadır. İyot ve katkı maddesi ilave edilmemiştir.

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

200,00₺

250,00₺

-20%

2478 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Toptan Çankırı Kaya Tuzu( 5 Kg) Hakkında

Çankırı kaya tuzu diğer kaya tuzlarında olduğu gibi hiçbir şekilde bozulmaz. Çünkü Çankırı kaya tuzunun yapısı bozulmaya müsait değildir. Bozulmadığı gibi gıda ve hayvansal ürünlerin bozulmasını da önler. Sürekli olarak yapısını koruduğu için müşterilerimizin daha uygun fiyatla Çankırı kaya tuzu alabilmesi için 5 kg şeklinde yapmış olduğumuz toptan Çankırı tuzu gönderimlerimizde 1 kg'lık gönderimlerimize göre daha uygun fiyatla göndermekteyiz. Üretim süreci ile ilgili bilgi edinmek için bilgiler sayfasında yer alan Çankırı tuzu başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Kaya Tuzunun bir gıda veya hayvansal ürünün uzun yıllar korunmasını sağladığına ilişkin çok sık bilinen bir örnek vereceğim sizlere: Çankırı tuz Mağarasında ki eşeğin uzun yıllar mağarada kalabildiğini pek çoğumuz biliriz. O eşeğin hikayesi şu şekildedir; Eskiden teknolojik sistemin yeterince gelişmemesinden ötürü tuz mağarasından çıkarılan tuzlar eşekle taşınmaktaymış. Orada ki eşeklerden birisi mağara da ölünce Tuz mağarasında ki kaya tuzlarının koruyucu özelliğinden dolayı orada yer alan eşek uzun süre eski yapısı bozulmadan kalabilmiştir.Bir dönem ne yazıkki Ankara Maden Tetkik Araştırma Müzesine (MTA) götürülmüştür ve yapısı bozulmaya başlayınca tekrar mağaraya getirilmiştir. Halen o eşek Çankırı tuz mağarasında sergilenerek yurt dışı ve yurt içi ziyaretçiler tarafından gözlemlenmektedir

Toptan tuz olarak ayırmamızın sebebi yüksek miktarda tuz olmak isteyen müşterilerimizin daha az ödemesini sağlamaktır. Tüm yemeklerinizde kullanabileceğiniz toptan kristal kaya tuzunu tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Toptan kristal kaya tuzu, diğer kaya tuzu türlerinde olduğu gibi taş değirmende öğütülerek tuz mağarasında ki doğallığıyla ve tuzun sağlıklı yapısı bozulmadan satışa sunulmaktadır.

Halk dilinde yemeklik tuz şeklinde bahsedilmek istenen genelde kaya tuzunun toz halidir. Bu nedenle toz halinde ki kristal kaya tuzu yemek tuzu olarak isimlendirilebilir. Ancak yemek tuzu kısmen rafine tuzları çağrıştırdığı için sağlıklı tuz ile sağlıksız tuz ayrımı yemeklik tuz ifadesinden anlaşılamamaktadır. Sitemizde ki Çankırı kaya tuzu türleri yapı olarak aynı olsa da büyüklüklerine göre toz, granül, parça şeklinde sınıflandırılmıştır. Ancak istisna olarak toptan tuz adıyla Çankırı tuzu miktara göre sınıflandırılmıştır. Kaya tuzu satın alırken kaya tuzu ve değirmen başlığı altında hangi tuzun kullanım alanı diğer ürünlere göre daha geniştir bunun belirlenmesi gerekir.

Peki kaya tuzu diğer tuz türlerine göre neden daha sağlıklı?

Kaya tuzu diğer tuzlardan daha sağlıklı ve kaliteli tuz olduğunu söylüyoruz biz. Tamamen natüreldir kaya tuzu. Göl ve deniz tuzları tuzun antibakteriyel özelliklerinden kaynaklanan maalesef çevre yerleşkelerinin çeşitli atıklarını bu tuz yataklarına atıyorlar bildiğimiz kadarıyla. Bu da tabi ağır metallerin oluşumunu gösteriyor. Ağır metallerde kanserojen etki gösteriyor.

Çankırı tuz lamba markasına ait ve 1'er kg paketler halinde satışa sunulan 5 kg toptan kaya tuzunu, doğal kaya tuzu ve değirmen kategorisinden indirimli ve en uygun fiyatlarda satın alabilir, dört tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG)

5 kg Toptan Çankırı kaya tuzu

Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba
Türü               : Doğal Sofra Tuzu
Kategori        : Kaya Tuzu ve Değirmen
Miktarı          : 5 KG
Özelliği         : Toptan kristal kaya tuzu almak isteyenlerin tercih ettiği ürün taş değirmende öğütülerek 1'er kg'lık paketler halinde satışa sunulmaktadır. İyot ve katkı maddesi ilave edilmemiştir.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(7)
2020-02-19

Tesekkur

Ben bu kadar leziz ve saglikli bir tuz hic denememistim. Tuzun gercekten lezzeti var cok tesekkur ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2019-04-17

TEŞEKKÜRLER

Siteden üçüncü siparişim az önce geldi. Ali Rıza beye yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.
Tuzumuz hakkındaki düşüncelerime gelince, ucuz diye market tuzu yiyip, kendimizi ve çocuklarımızı zehirlemeyelim. Canan Karatay hanımefendinin dediği gibi, "BU TUZ YENİR ARKADAŞ"

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2018-10-23

Songül ERDEM

Tuzu beğendim, oldukça güzel. Ancak paketlemeye biraz daha özen gösterilmeli.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2017-10-20

Neden Çankırı Kaya tuzu aldım?

Gerçekçi olmak gerekirse ben tuz konusuyla pek ilgilenmeme rağmen Çankırı kaya tuzunun rafine edilen tuzlara göre daha pahalı olması dikkatimi çekti. Neden böyle deyip merak ettim. Biz tuz diye neler tüketiyormuşuz meğer. Bir kere aldığımız market tuzlarının büyük kısmı siyah tuzdan üretiliyormuş aliminyumla da beyazlaştırılıyormuş. Bu yetmiyormuş gibi birde siyanür falan katılıyormuş. Bu tuzlar denizden, göllrden falan elde ediliyormuş. Ama Çankırı tuzu araştırmalarıma göre hem sahip olduğu beyazlığı kendisinden alıyor hem de bozmadan , işlem yapmadan,içine birşey eklemeden taş değirmenlerde öğütüp sunuyormuşsunuz. Bu tuzun değerini gerçek anlamdan anlamış biri olarak bundan sonra ya hiç tuz tüketmeyeceğiz ya da Çankırı kaya tuzu tüketeceğiz.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (1)
2017-10-18

İlk kez Çankırı tuzu deneyeceğim

Merhaba, daha önce tuz kullanmıyorduk ailece. Hatta öyle alıştık ki kaya tuzunun ya da diğer tuzların olmadığı aklımıza bile gelmiyordu. Sonra işlenmemiş olan kaya tuzlarının sağlıklı olduğunu en sağlıklı tuzunda Çankırı tuzu olduğunu öğrendik. Bu hususla ilgili pek çok inceleme yaptık eşimle birlikte ve ilk kez Çankırı tuzu sipariş ettik. Hemen bizimle iletişime geçildi ve tuzumuz ertesi gün geldi, teşekkürler. Ayrıca kaya tuzu hususunda merak ettiğim bir soru var: Gerçek bir kaya tuzunun oda sıcaklığında bir süre sonra sertleştiğinden bahsetmişiniz ancak bunun sebebi hakkında cevap bulamadım. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2017-06-05

1 kğ olanı yokmu

Bu üründen 1 kiloluk olsaydı daha güzel olurdu 5 kilo bize çok fazla 5 yılda bitiremeyiz

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2017-05-21

Market ve satış mağazalarından daha ucuz

Market ve satış mağazalarında ki fiyatlardan çok daha ucuz. Marka zaten tartışılmaz. Cankirituzlamba.com'a teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
TAKSİT SEÇENEKLERİ

Taksit seçenekleri gelecek.

 
Soru

07.01.2020
Hakan
Meraba cankiri kaya tuzu almak istiyorum ama iyotlusu yokmudur tesekkur ederim

1 Cevap
Admin
Yanıtla

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Granül Kaya Tuzu 2 KG

80,00₺ 88,89₺ -10%

Çankırı Kaya Tuzu Granül 4 Kg

160,00₺ 170,00₺ -10,00₺

Toptan Çankırı Kaya Tuzu 10 Kg

400,00₺ 430,00₺ -30,00₺

Menu