Çankırı Kaya Tuzu Faydaları

Çankırı Kaya Tuzu Faydaları

Çankırı Kaya Tuzu Faydaları

Çankırı Kristal Kaya Tuzu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1)84 minerallidir ve her bir mineral dengeli şekilde dağılmıştır.

2)Yapılan son bilimsel çalışmalarda Çankırı Kaya Tuzunun tansiyonu yükseltmediği bildirilmiştir.

3)Rafine tuzların 1 gramı vücudumuzdan 23 gram civarında su alırken Çankırı Kaya tuzunun 1 gramı vücudumuzdan sadece 1 gram su almaktadır.

4)Çankırı Karatekin Üniversitesinde 2012 yılında yapılan çalışmalar sonucunda Dünyanın en kaliteli tuzunun Çankırı Kaya Tuzu olduğu tescillenmiştir.

                                                                        ÜRETİM SÜRECİ

 Çankırı Tuz Mağarası( Şekil 1)                                                                                    Taş Tuz Değirmeni( Şekil 2)

      

                        

Yukarıda ki şekil 1 ve şekil 2 den anlaşıldığı üzere Çankırı Tuzu üretim süreci iki aşamalıdır:

1) Çankırı Tuz Mağarasından kristal kaya tuzları özenle seçilir.

2) Seçilen kristal kaya tuzları( beyaz ve kristalleşmiş olarak) taş değirmenimizde öğütülerek paketlenir ve satışa sunulur.

Görüldüğü üzere Çankırı doğal kristal kaya tuzumuz hiçbir şekilde fabrikasyon işleminden geçmeden mağarada ki doğallığı korunarak siz değerli müşterilerimize ulaşmaktadır.

DİKKAT: Tuz mağarasından elde ettiğimiz tuzların mineral kaybına uğramaması için metal kesimle temasını sağlamıyoruz. Taş değirmen ile öğüterek sizlere sunuyoruz.

ÖZET: Yukarıda özetle Çankırı kaya tuzu faydaları hakkında sade şekilde bilgi verilmesi amaçlanmıştır. Çankırı kaya tuzunun müşterilerimize sunuluncaya kadarki üretim süreci görsellerle sunulmuştur. Yukarı da ikinci( sağ kısımda yer alan) kaya tuzu değirmeninin en büyük özelliği taş değirmen olmasıdır. Bu durum kaya tuzunun öğütülürken yapısının bozulmamasını diğer deyişle mineral değerlerinin olumsuz yönde etkilenmemesi sağlayan en önemli faktörlerden birisidir. Yukarı da görmüş olduğunuz mağara Çankırı tuz mağarasıdır. İki şekil bir bütün olarak incelendiğinde kaya tuzu mağarasından özenle seçilen Çankırı tuzu şekil 2'de yer alan taş değirmende öğütülmektedir ve öğütülmüş olan kristal kaya tuzu herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın paketlenip tüketime hazır vaziyette müşterilerimize sunulmaktadır.
Yayınlanan 2017-04-17 KAYA TUZU 7 11143

7 Yorumlar

 • SEYFULLAH OK

  SEYFULLAH OK 2022-04-09 Yanıt

  tuzun içinde doğal iyot var mı acaba
 • Ömer Gürsu

  Ömer Gürsu 2017-12-17 Yanıt

  Tuzlambalarının ömrü ne kadar 2 adet 5 kg sipariş verdim ama nasıl kullanocam bilmiyorum. Alerjik astımı olan oğlum için alıyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. İsmim ömer bursa dan yazıyorum....
 • Tuncay AYKAÇ

  Tuncay AYKAÇ 2017-09-21 Yanıt

  Orjinal çankırı tuzlambası almak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim
  • Çankırı Tuz Lamba

   Çankırı Tuz Lamba 2017-09-21 Yanıt

   Merhaba Tuncay Bey, orijinal halde bulunan Çankırı Tuz Lambası pembe değil beyaz renkte olmaktadır. Pembe ya da turuncu olan ürünler himalaya tuz lambasıdır. Ayrıca orijinal kaya tuzu kokmadığı için ve erimediği için herhangi bir satış mağazasından Çankırı Tuz Lambası adı altında satın almış olduğunuz ürünün bu yönüne de dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
 • İzzet ELDEK

  İzzet ELDEK 2017-09-16 Yanıt

  Tuz yastığı nasıl kullanılıyor biraz ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
  • Çankırı Tuz Lamba

   Çankırı Tuz Lamba 2017-09-16 Yanıt

   Merhaba İzzet Bey, Çankırı kaya tuzu yastığını mikrodalga fırına koyduktan sonra ortalama 10 dakika ısınmasını sağladıktan sonra soğuyana kadar ağrılı bölgeye koyabilirsiniz. Ek bilgi olarak yastığın ısınmasını fırında sağlayacaksanız yastığı folyo kağıda sarıp ısınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kemal ŞEN

  Kemal ŞEN 2017-05-19 Yanıt

  Selamun Aleyküm,değerli yönetici,sizden daha önce almış olduğum tuz lambasının çok faydasını gördüm ve çevremdeki tüm dostlarıma tavsiye ettim,Şimdi bir arkadaşım için 2 adet tuz lambası siparişi verdim. Bunların yanında 1 adet saf kristal tuz sabunu gönderirseniz çok memnun olurum.

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu