Tuz Lambası Faydaları Nelerdir ?

Tuz Lambası Faydaları Nelerdir ?

Tuz Lambasının Faydaları

Daha önce bilgiler sayfasında yer alan Çankırı tuz lamba başlıklı yazı içeriğinde yer alan ''Çakırı tuz lambasının faydaları'' ile ilgili genel hatlarıyla bilgi vermiştik.  Ancak burada konuyu daha da açmak ve detaylandırmak amacıyla tuz lambası ile ilgili bazı hususlara da değinme gereği duyduk. Öncelikle kaya tuzunu tanımlamakla başlamakta fayda olduğunu düşünmekteyiz. Kaya tuzu milyonlarca yıl önce denizden kalan tuzun kaya katmanları haline gelmesi ile oluşmuştur. Kaya katmanları içerisinde yer alan tuzların güneşin ve basıncın etkisiyle kristalize hale gelmesine ise kristal kaya tuzu denir. Kristal Kaya tuzları ağırlıklı olarak Bir Yaren şehri olan Çankırı kaya tuzunda bulunmaktadır. Çankırı kaya tuzu Tuz mağarasındayken dışarıyla teması sağlanmadığı için ya da daha doğru bir ifadeyle dışarıdaki hava tuz mağarası içerisindeki kaya tuzuna müdahil olmadığı için doğallığını ve saflığını korumaktadır.

Tuz lambasının özellikle ofis ortamlarında kullanımında elde edilen faydalar aşağıda ki şekilde özetlenebilir :

 •  İş temposundan dolayı ofislerde meydana gelen yorgunluğu ve konsatrasyon eksikliğini( odaklanamama problemini) azaltmaktadır.
 •  İş ortamında kullanılan elektronik cihazların( yazıcı, bilgisayar, iletişim araçları vs.) yaymış olduğu radyasyonun olumsuz etkisini  giderici yapıya sahiptir.
 •  Odanın havasını kaliteli hale getirerek odada ki atmosferi iyileştirir. Bu nedenle ofis içerisindeki bireylere rahatlık hissi verir.
 •  Sigara dumanının olumsuz etkisini minimize eder.

Buraya kadar tuzlamba ile ilgili faydalardan bahsettik. Daha önceki yazılarımızdan birisi olan Çankırı tuz lamba başlıklı yazımıda da genel hatlarıyla bu konuya değindik. Bundan sonraki aşamada Tuz lambası faydalı ama neden faydalı olduğuna ilişkin küçük bir bilgi vereceğiz.

Çankırı tuz lambası neden faydalı?

Çankırı tuz lambasının neden faydalı olduğuna ilişkin olarak verilebilecek en güzel cevap elbettekinegatif(eksi) iyonlardır.

Negatif iyonlar, genel olarak havanın vitaminleri olarak ifade edilmektedir. Negatif iyonla bağdaşlaştıracağımız diğer bir kavram ise rahatlık hissidir. Bir ormanlık alanda, bir nehir kenarında ya da şehir merkezinden uzak bir köy ya da kasaba ortamında bir rahatlık hissi oluşur hepimizde. Bu hissin oluşmasını sağlayan en temel faktör ise negatif iyonlardır. Negatif iyonlar bulunduğumuz havayı temizler havanın tazelenmesini ve daha canlı hale gelmesini sağlar.
Çünkü tuz lambası havadaki bakteriler, polenleri, tozları, virüsleri, kılları kendisine çeker.

Yarenler diyarında yer alan tuz mağarasından çıkarılan kaya tuzundan el işlemesi ile üretilen tuz lambası doğal şekilde negatif iyon yayar. Doğal şekilde diyorum çünkü tuz jeneratörü gibi yapay değildir.

Negatif İyonun Faydaları

 •  Negatif iyon, Gelişim çağında yer alan çocukların gelişim sürecini sağlıklı şekilde atlatmasını sağlar.
 •  Negatif iyon, Konsantrasyon veya odaklanamama problemini doğrudan önlediği için tam verimlilik kavramına uygun bir çalışma ortamı ve fırsatı sağlar. Bu nedenle vücuda dinçlik verir.
 •  Negatif iyon, Bağışıklık sisteminin güçlendirir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 •  Negatif iyon, Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara, stres, agresiflik, uyku problemi gibi rahatsızlıkları giderici ve önleyici etkiye sahiptir.
 •  Negatif iyon, Astım, bronşit, nefes darlığı, gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Grip, nezle ve diğer mevsimsel rahatsızlıkları önler. Akciğerin çalışma potansiyelini artırır.

Negatif iyonun bu özelliğini bilen bazı üreticiler negatif iyon yayan tuz jeneratörü satmaktadır. Ancak bizler cankirituzlamba.com olarak sizlere sağlıklı ve doğal negatif iyon yayan Çankırı tuz lambayı tavsiye etmekteyiz.

Yayınlanan 2017-04-17 TUZ LAMBA 3 8594

3 Yorumlar

 • murat

  murat 2017-06-30 Yanıt

  Urunleriniz cok guzel bende surekli almak istiyorum toptan sizden alip kendi cevremde satis yapiyorum fiyatlarinizda ne gibi bir indirim yaparsiniz veya yaparmisiniz?
 • Ebru KARAOSMAN

  Ebru KARAOSMAN 2017-05-25 Yanıt

  Merhaba, ben 3 adet 3 kg lık tuz lambası almak istiyorum. sormak istediğim biz gece lambası olarak kullanacağımız için çocugumun odası 6m2 bu lambada ise 12 m2 alanlar için yazıyor. bir sakıncası olur mu. 4 kg lık olanlarda minumum 15 m2 yazdığı için emin olamadım. minumum kelimesi aklımı karıştırdı; cevabınızı bekliyorum, tesekkurler.
 • Ahmet Can Tapu

  Ahmet Can Tapu 2017-05-14 Yanıt

  Hep alışveriş yaptığım bi yer gerçekten çok ilgililer gerçektende yeni tasarımınızı da beğendim. Hayırlı satışlar arkadaşlar

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu