Çankırı Kaya Tuzu Faydaları ve Üretim Süreci

Çankırı Kaya Tuzu Faydaları ve Üretim Süreci

Çankırı Kaya Tuzu Faydaları ve Üretim Süreci

Çankırı Kaya Tuzu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1)84 minerallidir ve herbir mineral dengeli şekilde dağılmıştır.

2)Yapılan son bilimsel çalışmalarda Çankırı Kaya Tuzunun tansiyonu yükseltmediği bildirilmiştir.

3)Rafine tuzların 1 gramı vücudumuzdan 23 gram civarında su alırken Çankırı Kaya tuzunun 1 gramı vücudumuzdan sadece 1 gram su almaktadır.

4)Çankırı Karatekin Üniversitesinde 2012 yılında yapılan çalışmalar sonucunda Dünyanın en kaliteli tuzunun Çankırı Kaya Tuzu olduğu tescillenmiştir.

                                                                    ÜRETİM SÜRECİ

  Çankırı Tuz Mağarası( Şekil 1)                                                                             Taş Tuz Değirmeni( Şekil 2)

     

                        

Yukarıda ki şekil 1 ve şekil 2 den anlaşıldığı üzere üretim süreci iki aşamalıdır:

1) Çankırı Tuz Mağarasından kristal kaya tuzları özenle seçilir.

2) Seçilen kaya tuzları( beyaz ve kristalleşmiş olarak) taş değirmenimizde öğütülerek paketlenir ve satışa sunulur.

Görüldüğü üzere Çankırı kaya tuzumuz hiçbir şekilde fabrikasyon işleminden geçmeden mağarada ki doğallığı korunarak siz değerli müşterilerimize ulaşmaktadır.

DİKKAT: Tuz mağarasından elde ettiğimiz tuzların mineral kaybına uğramaması için metal kesimle temasını sağlamıyoruz. Taş değirmenimizle öğüterek sizlere sunuyoruz.

ÖZET: Yukarı da özetle Çankırı kaya tuzu faydaları hakkında sade şekilde bilgi verilmesi amaçlanmıştır. Çankırı kaya tuzunun müşterilerimize sunuluncaya kadarki üretim süreci görsellerle sunulmuştur. Yukarı da ikinci( sağ kısımda yer alan) kaya tuzu değirmeninin en büyük özelliği taş değirmen olmasıdır. Bu durum kaya tuzunun öğütülürken yapısının bozulmamasını diğer deyişle mineral değerlerinin olumsuz yönde etkilenmemesi sağlayan en önemli faktörlerden birisidir. Yukarı da görmüş olduğunuz mağara Çankırı tuz mağarasıdır. İki şekil bir bütün olarak incelendiğinde kaya tuzu mağarasından özenle seçilen Çankırı tuzu şekil 2'de yer alan taş değirmende öğütülmektedir ve öğütülmüş olan kristal kaya tuzu herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın paketlenip tüketime hazır vaziyette müşterilerimize sunulmaktadır.
Yayınlanan 2017-05-10 KAYA TUZU 2 5756

2 Yorumlar

  • Muhammed SAFİ

    Muhammed SAFİ 2017-06-01 Yanıt

    Budan sormak ne derece doğrudur bilmiyorum ama yine de soracağım Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu hoca kaya tuzu lambası için fuzuli diyor. Fakat diğer yerlerde faydalı diyorlar. Ben faydalı olduğuna inanıyorum, sorun yok. Fakat şöyle bir şey var normal tuzlar kalıplara konularak kaya tuzu lambası diye satılıyor deniyor. Bu midemi bulandırdı.Yani bir lamba alsak fayda görmesek bir şey kaybetmeyiz ama böyle bir şey insanın canını sıkıyor. Sizin ürünlerinizin doğal kaya tuzu olduğuna beni ikna edebilir misiniz? Teşekkürler.
  • Hicran Irmak

    Hicran Irmak 2017-05-25 Yanıt

    Merhaba bana komşum Çankırı'dan işlenmemiş kaya tuzu getirdi. Bende alerji hastasıyım evde bronşit hastası olan var. Faydasını görebilmek için ne yapmalıyım. Oda da masanın üzerinde duruyor. Herhangi bir şey yapmam gerekiyor

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu