Kepeğe Karşı Etkili Çankırı Tuzu Kürü

Kepeğe Karşı Etkili Çankırı Tuzu Kürü

KEPEĞE KARŞI ÇANKIRI TUZU KÜRÜ

Çankırı tuzu , sadece gıda olarak kullanılmıyor çeşitli şekillerde de kullanılabiliyor. Çankırı tuzunun sahip olduğu mineraller ve minerallerin dengeli olarak dağılımı Çankırı tuzunu dünyanın en sağlıklı tuzu haline getiriyor.  ''Kepeğe karşı Çankırı tuzu'' başlıklı yazıda Çankırı tuzunun kepeğe karşıda etkili bir çözüm olduğundan bahsedeceğiz. Biz daha önce tuz sabunu kullanarak kepeğin önlenebileceğine ilişkin tuz sabunu başlıklı yazımızda yer verdik. Tuz sabunun bu etkisini Çankırı tuzu ile yapacağınız kürle sağlamanızda mümkün. 

Kürün hazırlanışı: Yarım bardak Çankırı tuzunu nemlendirmiş olduğunuz saçınızın diplerine masaj yapın. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekleyin. Daha sonra doğal sabununuzla veya doğal şampuanınızla saçınızı yıkayarak kurulayın.

Görüldüğü üzere Çankırı tuzu hem yemeklik kaya tuzu olarak hem tuz lambası, tuz sabunu, tuz tesbihi, tuz yastığı, tuz kolyesi gibi farklı amaçlarla kullanılabilir. Ayrıca tuz sabununun işlevini sağlayacak şekilde kepek konusunda böyle bir kür yapmanızda tuz sabununun kepeğe karşı olan etkisini sağlayabilirsiniz.

Not: Yukarıda ki Çankırı tuzu kürünü ülkemizde ki diğer yerli kaya tuzları ile yapmanızda mümkün. Biz mineral dağılımı itibariyle en sağlıklı tuzun Çankırı tuzu olduğunu savunduğumuz için Çankırı tuzu kürü ifadesini kullandık.

Bir önceki yazımız olan '' kaya tuzu kullanımına ilişkin tavsiyeler '' isimli makalemizde Çankırı tuzu, boyut itibariyle üç açıdan sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte kaya tuzundan en çok verimi alabilmek adına yapılan veya yapılmasına ihtimal verilen kullanım hataları ve bu hatalara ilişkin tavsiyelere değinilmiştir.

Yayınlanan 2017-05-10 HABERLER 0 173

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu