Tuz Lamba Satılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuz lamba satılırken dikkat edilmesi gerekenler

Tuz lamba büyük bir sabırla yapılmaktadır. Eğer tuz lamba yapımında ve satımında birazcık dahi olsa gösterilmeyecek bir özen sözkonusu tuz lamba için harcanan tüm emeğin boşuna gitmesine neden olur. Bir önceki yazımız olan ‘’tuz lamba nasıl yapılır’’ başlıklı yazıda tuz lamba yapımı hakkında bilgi verildiği için bu yazımızda ayrıca tuz lambası yapımı hakkında bilgi verilmeyecektir. Burada biz daha çok tuz lamba satılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu üzerinde duracağız.

Tuz lamba satılırken nelere dikkat edilmelidir?

Tuz lamba yapılırken harcanan emek kadar tuz lamba satılırken de büyük bir emek ve özen gösterilmelidir. Tuz lamba satılırken aşağıda ki kurallara azami derece uyulması söz konusu kaya tuzu lambasının müşteriye sağlıklı şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Tuz lamba satılırken uyulması gereken kurallar:

-Herşeyden önce tuz lamba satılmadan önce lambanın biçiminde herhangi bir anormallik olmadığını tam şekilde emin olabilmek için tuz lambanın her yönü incelenmelidir.

-Tuz lamba içerisine yerleştirilen lambanın yanıp yanmadığı birkaç kez kontrol edilmelidir.

-Tuz lambanın kablosunda herhangi bir eğiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

-Tuz lambanın ahşap kısmının eğik olmamasına önem verilmelidir. Çünkü tuz lambasının ahşap kısmında meydana gelen eğiklik kaya tuzu lambası içerisinde ki lambaya da zarar verebilmektedir.

- Tuz lamba çeşitleri müşteriye ulaştırılmak üzere paketlenirken kargo esnasında lambanın hasara uğramaması için etrafı köpük ve gazete kağıtları ile koruma altına alınmalıdır.

Özetle tuz lamba yapımında gösterilen özen tuz lamba satımında da gösterilmelidir. Yukarıda ki kurallara uymamak tuz lambanın işlevini yitirmesine neden olur ki bu durum hem üreticinin emeğinin boşa gitmesine hem de müşterinin mağdur olmasına neden olur. O halde tuz lambasının müşteriye sağlıklı şekilde ulaşması için büyük bir özene sahip olunması gerekmektedir.

Yayınlanan 2017-05-10 TUZ LAMBA 0 141

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu