Tuz Lambası Neden Erir ?

Tuz lambası Neden Erir?

Tuz lambası neden erir sorusundan önce ''tuz lambası erir mi'' sorusunu sormak yerinde olur galiba. Bir tuz lambasını eriten ya da aşındıran tek sebep kaya tuzu lambası üzerinde ki tuzun sulanmasıdır. Onun dışında normal oda sıcaklığı içerisinde kullanmış olduğunuz bir odanın içerisinde yer alan tuz lamba sürekli olarak kullanılabilecek niteliktedir. 
Yukarıda çok sık sorulan sorulardan birisi olan tuz lambası neden erir sorusuna aşağı da ki şekilde üç maddeden oluşacak şekilde açıklık getirebiliriz. Her bir madde farklı alt konuları-soruları kapsayacak nitelikte olup tuz lambasının eriyip erimeyeceğine ilişkin soru işaretlerini de açıklığa kavuşturacaktır.
Gerçek tuz lambası erir mi?
Gerçek tuz lambası kendisini nemlendirmeyecek düzeyde ve nem derecesi düşük bir yer ya da odada kullanılıyorsa erimez, aşınmaz. 
Gerçek bir tuz lambası hangi şartlarda erir?
Özellikle nemli bölgelerde yaşayan ve tuz lamba koyan bireyler tuz lambalarının küçüldüğünden yakınmaktadır. Ancak şunu açık bir şekilde ifade etmeliyiz ki tuzun en büyük düşmanı sudur. İster nem aracılığıyla ister farklı şekillerde kaya tuzu lambasının sulanmasını önleyecek her adım tuz lambasının uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlayacaktır.
Sözde '' tuz lambası'' ya da sahte tuz lambası neden erir?
Ne yazıkki günümüzde pekçok ürünün taklidi yapılabildiği gibi sahte tuz lambaları da üretilmeye başlanmıştır. Bu konuda gerçek ile sahte tuz lambasını ayırmanın en etkili yolu sahtelerinin zaman içerisinde kokmaya başlaması ile ortaya çıkmaktadır. Ancak şunu çok iyi bilirizki gerçek bir kaya tuzu asla kokmaz. 
Nemli ortamlarda kullanılan tuz lambası nasıl korunur?
Tuz lambasının en önemli işlevlerinden birisi ortamın nem düzeyini dengeli hale getirdiği gibi yanmasıyla birlikte kendisini de neme karşı korumasıdır. Dolayısıyla aşırı nemli yerlerde kullanılan tuz lambasını neme karşı korumanın en etkili yolu onu sürekli olarak yakmaktır. 
Bir önceki yazımız olan '' kaya tuzu ve tuz lambası İstanbul ''başlıklı yazımızda İstanbul ilinin en çok tuz lamba talep eden şehir olduğundan ve bu talepler içerisinde genelde doğal tuz lamba ve yüze baskılı kız kulesi modelinin olduğundan bahsedilmiştir.

Yayınlanan 2017-05-10 TUZ LAMBA 1 1838

1 Yorum

  • Salim Bilge

    Salim Bilge 2017-05-15 Yanıt

    Selamun Aleyküm,değerli yönetici,sizden daha önce almış olduğum tuz lambasının çok faydasını gördüm ve çevremdeki tüm dostlarıma tavsiye ettim,Şimdi bir arkadaşım için 2 adet tuz lambası siparişi veriyorum.Bunların yanında 1 adet saf kristal tuz sabunu gönderirseniz çok memnun olurum.

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu