Saf Kristal Sole Tuz 1 KG

tlb0241022

Yeni ürün

Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba
Türü               : Saf Kristal Sole Tuzu
Miktarı          : 1 KG
Özelliği         : Sole tuzu, taş değirmende öğütülmeden tuz mağarasında ki haliyle sunulan ve  nadir rastlanan  kristal kaya tuzudur. İyot ve katkı maddesi içermez.

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

150,00₺

155,00₺

-5,00₺

3034 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Sole Tuz Hakkında

Kaya tuzunun en değerli ve en nadir rastlanan kısmıdır.

%100 kristaldir. Diğer bir ifadeyle ''yalama tuzu''dur. 

Antibakteriyel olduğu için son zamanlar pek çok akademisyen ve tıp doktorunca belirli aralıklarda dile sürülmesi tavsiye edilmektedir. ( Bu nedenle yalama tuzu olarak ifade edilmektedir)

Kristalize olmuş şekilde satılan kristal tuzun ya da diğer ifadeyle sole tuzunun diğer Çankırı kaya tuzu türlerinden fiyat yönüyle farklı olmasının altında yatan en önemli sebep sole tuzu şeklinde ki Çankırı tuzunun yaklaşık 1 tonluk tuzda 20 kg civarında çıkmasından kaynaklanmaktadır. Sole kristalinde taneler daha küçük ve daha sıkı olduğu için sole kristali ile açıklama yapan uzmanlar sole tuzunda yer alan tanelerin hücre içerisinden kolayca geçtiğini ifade etmektedir. Anlaşmalı kargo şirketimiz aracılığıyla Türkiye'nin tüm illerine gönderim sağladığımız için sitemizden sole tuzu veya kristal tuz satın alabilir ya da sipariş verebilirsiniz.

Kristal kaya tuzu ya da sole kristali,  yukarıda da ifade edildiği üzere Çankırı kaya tuzunun ya da genel olarak tüm kaya tuzlarının en az rastlanan kısmıdır. Sole tuzu olarakta ifade edilen kristal tuz, sitemizde Çankırı tuzu türleri içerisinde yer almaktadır. Bu doğrultuda sitemizden kristal sole tuzu satın alabilirsiniz.

Peki özellikle son yıllarda sıkça bahsedilen ve kullanım yönüyle diğer kaya tuzlarından farklı olan sole tuzu hakkında daha detaylı bilgi edinmeye ne dersiniz? Aşağıda sole tuzu ile ilgili bazı bilgiler aktarılacaktır.

Sole tuzu nedir?

Kısaca, kristalize olmuş kaya tuzunun su içerisinde dağılmasına sole denir. Kristal tuz, su içerisinde dağıldıktan sonra oluşan karışım su da değildir tuz da değildir.

Sole Tuzunun Faydaları

Sole tuzun faydalarına( zayıflatıp zayıflatmayacağına ilişkin vs.) ilişkin pek çok açıklama olmakla birlikte sole tuzunun faydalarına ilişkin kısaca aşağıda ki ifadeleri aktarabiliriz:

 • Sole, özellikle hastalık durumunda bireyin ihtiyaç duyduğu enerjinin karşılanmasında etkilidir.
 • Sole , vücuttaki iletkenliğin artırılmasında ve vücudun PH dengesinin sağlanmasında etkilidir.
 • Sole, vücuttaki ağır metallerin atılmasında etkilidir.

Yukarıda sole tuzunun faydaları başlığının altında genel kabul gördüğüne inandığımız bazı bilgileri aktarsakta bu yönde kesin bilgiyi verecek kişiler ''tıp sektörü değiliz tuz sektörüyüz'' başlıklı yazımızda ifade ettiğimiz kişi tıp doktorlarıdır.

Çankırı tuz lamba markasına ait granül tuz olarak nitelendirilen kristal sole tuzu, doğal kaya tuzu ve değirmen kategorisinden en uygun fiyatlarda sipariş verebilir, dört tıkla online satın alabilir, ödemeyi online ya da teslimatta kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

Saf Kristal Sole Tuz 1 KG
Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba
Türü               : Saf Kristal Sole Tuzu
Miktarı          : 1 KG
Özelliği         : Sole tuzu, taş değirmende öğütülmeden tuz mağarasında ki haliyle sunulan ve  nadir rastlanan  kristal kaya tuzudur. İyot ve katkı maddesi içermez.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(6)
2019-09-02

Çok memnun kaldım

Bir çok ürünle birlikte sole tuzunuzu da aldım ve çok memnun kaldım çok kaliteli, hakiki ve uygun fiyat, teşekkürler

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-23

sole tuzu

Öncelikle merhaba , Kaya tuzu satın almak için sitenize girince tesadufen sitenizde sole tuzunu da gördüm. Normal kaya tuzu yanında sole tuzu da satın aldim. O kadar guzel gorunuyor ki bu kristaller sus diye evin bir kosesine koysak yeridir. Ben taş hastasiyim. Yani her türden taşları koyarım evin içine. Daha sonra yine sizden kristal sole tuzu satın alacağım ama bu sefer taşlarının arasına koymak icin.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-20

Sole tuzu hakkında ve genel yorumum

Sitenize sole tuzunun nasıl hazırlandığına ilişkin bilgi almak adına girdim. Özellikle sole tuzunun faydaları hakkında ki dökümanları araştırıyorum. Ülkemizde son yıllarda obezite ve şişmanık önemli ölçüde arttı. Bu bağlamda yediğimiz gıdalar hazır olunca kontrolsüz şekilde kilo almaya başladık. Ben de sole tuzunun zayıflatıcı bir yönü olduğunu okudum pek çok yerde. Sitenizde çok güzel şekilde yer vermişiniz.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-04

Sole

İyi günler, sole tarzı kürlere daha önce inanmazdım. Eşim ve ben yoğun bir tempoda çalışmaktayız. Eşim solenin olumlu etksini gördüğünü söyledi ve bu nedenle bana da tavsiye etti. Bende birkaç gündür kullanmaya başladım. Daha dinç kalmamı sağlıyor ve daha az yoruluyorum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-21

Yalama tuzu diye bir parçasını 5 liradan satıyorlar

Merhaba, 6 Mart tarihinde farklı çeşitte ürünlerinizden aldım. Çok ünlü kişilerden birinin sitesinde bu parçaların küçük bir adeti 5 liradan satılıyor ve kg olarak almaya kalkınca fiyatı inanılmaz yüksek oluyor. Sizde 1 kg ve fiyatı çok uygun. Ayrıca radyasyon için sattığınız kaya tuzlarından da aldım. İyi çalışmalar, bol kazançlar diliyorum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-18

Dinç Oluyorum

Her sabah alışkanlık haline getirdim. Hazırladığım soleden yaklaşık bir çay kaşığının aldığı kadar suya katıp içiyorum. Kendimi enerjik ve dinçleşmiş olarak hissediyorum

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
TAKSİT SEÇENEKLERİ

Taksit seçenekleri gelecek.

 
Soru

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Çankırı Kaya Tuzu Granül 4 Kg

160,00₺ 170,00₺ -10,00₺

Toptan Çankırı Kaya Tuzu 10 Kg

400,00₺ 430,00₺ -30,00₺

Menu