Doğal Tuz Lamba 1,5 KG

tlb0181019

Yeni ürün

Tescilli Marka         : Çankırı Tuz Lamba

Ortalama Ağırlık     : 1,5 KG

Paket İçeriği           : Ürün + 1 adet ampul + 1 adet enerji kablosu ve duy

Özelliği                    : Yaklaşık 5 m² odalar için idealdir. Doğal kaya tuzundan üretilmiştir.Daha çok ofis gibi küçük ortamlar için tercih edilmektedir. 

 

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

225,00₺

250,00₺

-10%

651 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Diğer Ürün Özellikleri

Ürün Ana Maddesi     : Doğal Kristal Kaya Tuzu

En                               : 9 cm

Boy                             : 15 cm

Ampul Özellikleri       : Nerox ya da General(2 yıl garantili)

Ampül Renk                : Klasik sarı renk gönderilmektedir. İsteğe bağlı yeşil, kırmızı, mavi renk seçenekleri mevcuttur. 

Kablo Özellikleri         : 3 yıl garantili, bakır iletken, 2m uzunluk, açma-kapama anahtarı

Kablo Renk                 : Beyaz, siyah

Kullanımı                     : 5 m² odalar için idealdir.

Taban maddesi           : Doğal Ahşap

Kaya tuzundan yapılmış olan doğal tuz lambası türlerimiz görsellikten ziyade sağlık amaçlı olarak tercih edilmektedir. Yaren diyarında yer alan tuz mağaralarından özenle alınan Çankırı kaya tuzları elde işlenerek yapılmıştır. Doğal şekilli tuz lamba seçimindeki en önemli kriter kullanılacak alanın boyutudur. Bu boyut tuzlamba ağırlığının ortalama 3’e bölünmesi ile bulunmaktadır. Doğal şekilli tuz lambalarını aldıktan sonra tuz lambasının iki günde bir hafif nemli bezle silinmesi tavsiye edilmektedir. Bunun en önemli sebebi kaya tuzu lambasının havada ki toz, virüs , bakteri, polen, kıl gibi maddeleri çekmesinden kaynaklanmaktadır. Çankırı tuz içerisinde yer alan lambanın tuzu ısıtması ile birlikte odanızda ki oksijenin oranı 3 kat daha artmaktadır. Yarenler diyarından tüm dünyaya göndermiş olduğumuz tuz lambalarımız sizin daha kaliteli bir hayat yaşamanızı sağlamaktadır. Tuz lambası türlerimizin tamamı Çankırı tuzundan yapılmıştır. Hiçbir şekilde deniz tuzu, göl tuzu, rafine tuz ya da himalaya tuzu ile bir ilgisi yoktur. Zaten tuz lambalarımız beyaz olması yönüyle himalaya tuzu ve tuz lambasından ayrılmaktadır. Tamamen Çankırı kristal kaya tuzundan üretilmiştir.

Tuz lambası çeşitleri içerisinde doğal tuz lamba türleri yukarıda ifade edildiği üzere sağlık ön planda tutularak alınmaktadır. Ayrıca doğal görünümlü tuz lambası fiyatı yönüyle de diğer lambalara göre daha uygundur. Yaren şehri Çankırı'da üretilen tuz lamba, kaya tuzu lambası deyince ilk akla gelen ürünlerdendir.

Çankırı tuz lambası sitesi tuz taşı ya da tuz lamba satın almak isteyen müşterilerine şayet fayda yönüne tamamen ağırlık veriyorsa doğal tuz lambalarını tavsiye etmektedir.

DOĞAL KRİSTAL TUZ LAMBA FAYDALARI VE ÇEVRE ÜZERİNDE OLUMLU ETKİLERİ (Doğal tuz lambası ne işe yarar?)

Bugün 21. yüzyilda elektronik cihazlar olmadan yasamayi hayal edemiyoruz. Onlar bizim ofiste iŞimizi kolaylaştırıyorlar ve evde zaman geçirmemizi sağlıyorlar. Fakat birçok kez, bize verdikleri zarardan ve yaymış olduğu zararlı pozitif iyonlardan haberdar olmuyoruz. Elektromanyetik kirlillik mekanlardaki hava durumunu ve insanların fiziksel ve duygusal durumunu kötü yönde etkiliyor.

Zararlı Pozitif İyonların Başlıca Kaynakları Şunlardır:

• Bilgisayar Monitörleri • Televizyon ve radyo alıcıları • elektrikli ısıtıcılar • kurutma makinesi, elektrikli süpürge • Mikrodalga fırınlar • Tutun dumanı

Hava İyonizasyonu İle İlgili Bilimsel Araştırma:

Yapılan bilimsel araştırmalarda normal bir dış ortamda sağlıklı negatif iyonların kabul edilebilir bir oranda olduğu belirtilmiştir. İyonların miktarı yaklaşık 1000-1500 / cm3 oranındadır. Ancak kapalı ortamlarda normal şartlarda elektronik cihazlar kullanıldığı için bu sayı 200 / cm3'e kadar düşmüştür. Bu nedenle çevrede ki olumsuz iyonların sayısını azaltmak için İyonlayıcılar kullanılmaktadır. Bu hava İyonlaştırıcılar negatif iyonlar oluşturmaktadır ve odanın atmosferini dengelemektedir. Bu durumu bir örnekle açıklamak gerekirse tuz mağarasında ya da bir deniz yürüyüşünde negatif iyonların etkisini görebilirsiniz.

Bu Konuyla İlgili Bilimsel Araştırmalar Ne Diyor?

Bilimsel çalışmalar gösterdi ki, dışarıda ki iyonların miktarı, insanlar tarafından kabul edilebilecek bir oranda ve 1000 - 1500 / cm3 civarında. Bu miktar 200 / cm3 oranlarına kadar düşebilir. Bu oranlara bakarak elektromanyetik kirliliği minimuma indirmenin önemini ve özellikle de çalıştığımız ortamlarda bunu sağlamanın zorunluluğunu daha iyi anlıyoruz. Negatif iyonların olumlu etkilerini Çankırı tuz mağarasını ziyaret etmeniz durumunda görebilirsiniz. Ayrıca bu etkiyi doğal tuz lambası ile de görmenizde mümkün.

Hava Arıtma ve İyonizasyon için Doğal Tuz Lambaları

Pozitif iyonlara karşı size yardımcı olabilmek için ,negatif iyonların sayısını artıran doğal hava iyonlaştırıcı olan tuz lambalarını sunuyoruz. Bu sayede negatif iyonların sayısı odalarda artıyor. Yıllar öncesinde tuzun hava iyonlaştırıcı etkisi kanıtlanmıştır. Bu etki tuzun ısınmasıyla arttığı için tuz kristallerini el işlemesi ile belirli kalıba sokarak bir ampul aracılığıyla ısıtarak oluşturmuş olduğumuz doğal kaya tuzu lambaları ile sağlanabilir. Sonuçta bu lamba sayesinde hava kalitesini artırmış oluyoruz.

Yukarıda doğal tuz lambaları hakkında genel bilgiler verilmiştir. Ayrıca kristal tuz lambalarının sağlık yönünden faydalarından çevre ile ilişkilendirilerek bahsedilmiştir.

Çankırı tuz lamba markasına 1,5 Kg doğal kristal tuzdan lambayı, doğal tuz lamba kategorisinden en uygun fiyatlarda satın alabilir, dört tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

Bir Yorum Yaz

Doğal Tuz Lamba 1,5 KG

Tescilli Marka         : Çankırı Tuz Lamba

Ortalama Ağırlık     : 1,5 KG

Paket İçeriği           : Ürün + 1 adet ampul + 1 adet enerji kablosu ve duy

Özelliği                    : Yaklaşık 5 m² odalar için idealdir. Doğal kaya tuzundan üretilmiştir.Daha çok ofis gibi küçük ortamlar için tercih edilmektedir. 

 

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(9)
2023-07-31

Tuz lambası❤️

2yıl önce sevgilime hediye almıştım,şimdi 1tane de kendime aynısında sipariş veriyorum komidinlerimizin üstüne koyacağız❤️ O gün kargo için çok yardımcı olmuştunuz belki hatırlarsınız,bana uğurlu geldiniz.Bol kazançlar dilerim!:)

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2020-01-11

Karartılar mevcut

1.5 kg lık lambanızdan aldım fakat karartılar mevcut çok az ışık veriyor böylemi oluyor bu lambalar?

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2020-01-10

Teşekkürler

İlgi ,alaka ve tuz lambasından memnunum ☺️

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-12-19

3 kg tuz lambası

Yorumlara bakarak aldım ürünü ..
Ürün paketleme çok iyi
Satıcı çok ilgili
Teşekkürler...

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-25

teşekkürler çankırıtuzlambası

gecen hafta carsamba günü lamba ve sabun siparişi verdim.cuma sabahı elimdeydi.üstelik gelmeden müşteri temsilcileri bilgi almak için aradılar.ilgi ve alakadan dolayı sonsuz tesekkürler.birkaç gündür kullanıyorum çocuklarımda gece öksürüğü kesildi şükür.sabah uyandıklarında şiddetli öksürüyorlar ta ki sekresyonu atana kadar.sanırım etkili oluyor.zamanla daha da iyi anlarız.bu arada tuz sabunu çok şaşırtıcı,y7üzüm sertlesecek diye beklerken yumusacık oldu,test edip duruyorum :) emeği gecen herkese tesekkürler...

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-11

Toz kaya tuzu ile kristal kaya tuzu arasında ki fark

Merhaba, sitenizde satılan kaya tuzlarının rafine edilmemesinden dolayı ve katkı maddesi içermesinden dolayı çok mutlu olduk. Ancak kaya tuzu ile ilgili bir konuda sizden bilgi talep etmekteyim. Toz kaya tuzunuz Kristal kaya tuzundan mi üretilmektedir? Kristal tuz ile yemeklik kaya tuzu arasında ki fark nedir. Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-08-22

çok güzel

merhaba ben sırf meraktan sipariş ettim,elime ulaştı.aradım görüştüm ilgili insanlar.güzelce paketlenmiş tuz lambam geldi.hiçbir işe yaramasa bile çook hoş duruyor zaten bir şey kaybetmezsiniz mutlaka almanızı öneririm.etkisini görürsem tekrar yorum eklerim

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-08-21

Teşekkür

Merhaba. Kargom bugün geldi, lambalarım çok güzeller. Faydası hakkında bişey diyemicem henüz, kullandıkça yararlarınıda yazarım inşallah. Hızlı gönderiniz için teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-18

Tavsiye ediyorum, kesinlikle memnun kalacaksınız.

Düzenli olarak kullanmış olduğumuz lambalardan çok memnunuz. Odanın havasında ki değişimi hissedebiliyorsunuz. Uykudan uyandıktan sonra evde yer alan nefes kokusu ve diğer kokular yok oldu. Yaz aylarında ve bu aylarda evi havalandırabiliyoruz ama özellikle kış aylarında pencereyi açıp havalandıramıyoruz. Özellikle soğuk kış aylarında evi havalandırmasanız bile evi havalandırmışınız gibi tertemiz hava sağlıyor. Tavsiye ediyorum kesinlikle memnun kalacaksınız.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
TAKSİT SEÇENEKLERİ

Taksit seçenekleri gelecek.

 
Soru

28.10.2018
Emine
Kargo ücretiniz ne kadar acaba

1 Cevap
Admin
Yanıtla

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 25

Doğal Tuz Lamba 6 KG

440,00₺ 488,89₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 5 KG

400,00₺ 470,59₺ -15%

Doğal Tuz Lamba 4 KG

360,00₺ 400,00₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 3 KG

320,00₺ 355,55₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 2 KG

265,00₺ 294,44₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 7 KG

480,00₺ 533,33₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 8 KG

520,00₺ 577,78₺ -10%

Doğal Tuz Lambası 9 KG

560,00₺ 622,22₺ -10%

Doğal Tuz Lamba 10 KG

600,00₺ 666,67₺ -10%

Son görüntülenen

Menu