Çankırı tuz lambasının himalaya tuz lambasından farkı nedir?

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum Çankırı tuz lambasını himalaya tuz lambasından daha kaliteli olduğunu okudum. Ürünün kalitesi ne durumda-farkı nedir? Alacağım lambalardan bir tanesi Astım hastası için olacak çocuk için diğeri de yatak odası için olacak. Beyaz veya sarı gözükmesini ışık rengi mi belirliyor?

Murat DEMİR 09.01.2018 00:36:54

Merhaba Murat Bey, Çankırı tuz lambası Çankırı kaya tuzundan üretilmektedir. Himalaya tuz lamba ise himaya tuzundan üretilmektedir. Rafine edilmemiş olan kaya tuzları içeriğinde 80 civarı element yer almaktadır. Bütün bu elementlere sahip olmasına rağmen bazı kaya tuzlarında yer alan element dağılımı dengeliyken bazısında dengesizdir. Çankırı kaya tuzu içerisinde ki elementler dengelidir ve bu nedenle rengi beyazdır. Yani içerisinde ki hiçbir element(ler) baskın olmadığı için herhangi bir elementin rengini almamıştır. Ancak himalaya tuzu içerisinde ki demir elementi baskın olduğu için rengi pembe-turuncudur. Üretildiği kaya tuzunun mineral dağılımı bakımından Çankırı tuz lambasının daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Çankırı tuzundan üretilen tuz lambaları, içerisinde yer alan ampulün rengini almaktadır. Çünkü rengi beyazdır ve arka planda ki rengi alabilmektedir.

Çankırı Tuz Lamba 09.01.2018 15:10:45

Merhabalar tuz lambası almak istiyorum alerjisi var çocukların ve durmadan burun tıkanıklıgı doktora gitmekten bıktım hangi lambayı önerirsiniz

Kadriye taneri 04.12.2020 20:49:11
capthca

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu