Mevlana Mevlevi Tuz Lambası

tlb0221026

Yeni ürün

Mevlana desenli tuz lambası

Tescilli Marka        : Çankırı Tuz Lamba

Ortalama Ağırlık    : 3 Kg

En                           : 14 cm

Boy                         : 21 cm

Ürün Kalınlığı         : 5 cm

Faydası ve Özelliği : Mevlana baskılı kristal tuz lambaları, Çankırı tuz mağarasından çıkarılan kristal tuzdan üretilerek satışa sunulmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

75,00₺

1511 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi
Diğer Ürün Özellikleri

Ürün Ana Maddesi     : Doğal Kristal Kaya Tuzu

Ampul Özellikleri        : Nerox ya da General(2 yıl garantili)

Ampül Renk                : Klasik sarı renk gönderilmektedir. İsteğe bağlı yeşil, kırmızı, mavi renk seçenekleri mevcuttur. 

Kablo Özellikleri         :  3 yıl garantili, bakır iletken, 2m uzunluk, açma-kapama anahtarı

Kablo Renk                 : Beyaz, siyah

Kullanımı                     :  9-12 m² odalar için idealdir.

Taban maddesi           : Doğal Ahşap

Mevlana Tuz Lamba

‘’ Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol’’ diyen Mevlana Celaleddin Rumi hoşgörünün önemli temsilcilerinden birisi olarak hafızamıza kazınmıştır. Ülkemizde oldukça sevilen ve değer verilen Mevlana Celaleddin Rumi’nin sema ederkenki haline ilişkin görünümü de yüzey işlemeli tuz lambalarımız üzerine baskı yapmadan edemedik.

Görsel güzelliğinin yanında sağlığımız için de sayılamayacak kadar çok faydası olan tuz lambaları, evlerimizde şıklığımızı tamamlarken aynı zamanda da sağlığımıza katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda sevdiklerimiz için en değerli hediyelerden biri olan tuz lambaları, birbirinden şık görselleri ile de dikkat çekmektedir. Ülkemizin en büyük değerlerinden biri, tasavvuf âlimi Mevlana Celaleddin Rumi’yi bilenler, tanıyanlar bu sema ederkenki halinin doğal tuz lambası üzerine baskısını gördüklerinde, bu güzelliğe karşı koyamayacaklardır.

Tuz Lambası Nedir?

Sahip oldukları faydalarıyla hem göze hem de sağlığınıza hitap eden tuz lambaları, çeşitli boylarda şekillendirilmiş kaya tuzunun içine lamba yerleştirilmesiyle elde edilen oldukça faydalı bir üründür.

Tuz Lambası Özellikleri

Tuz lambaları 2 bin yıldır tüm dünyada hastalıkların tedavisinde kullanılan kaya tuzundan üretilmektedir. Çankırı’da, Çankırı kaya tuzlarının dikkatli bir şekilde elle oyularak içine ampul yerleştirilmesi ile oluşturulur. Oyulan tuz lambasının içindeki ampul, hem ortamı hoş bir ışık ile aydınlatırken hem de tuz lambalarından negatif iyonların salınmasına, kaya tuzunun ısındıkça negatif iyonlarla havanın kalitesini arttırmasına olanak sağlar. Evleriniz için üretilen tuz lambaları için önerilen her 2 metrekareye 1 kilo tuz lambasının düşmesidir. Bunun için alınacak tuz lambasının ağırlığında belirleyici olan koyacağınız odanın metrekaresidir. Siz de tuz lambası fiyatlarına göz atabilir zevkinize tuz lambalarından evinize ya da sevdiklerinize hediye olarak seçebilirsiniz.

Tuz Lambasının Faydaları

Tuz lambaları, havadaki pozitif iyonlara karşılık, negatif iyonlar yayar ve ortamdaki elektriği nötr hale getirir. Negatif iyonlar sağlığımız için oldukça yararlıdır. Havadaki bakterileri azaltarak evlerimizdeki teknolojik eşyaların yaydığı yüksek frekanstaki elektriklerin etkisini hapsederler. Bilgisayar, TV gibi elektrikli cihazların yaydığı pozitif yüklü iyonlar, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde gerginliğe, uykusuzluğa neden olurken, tuz lambaları negatif iyonlarla bu olumsuz etkileri azaltırlar. Ayrıca evlerdeki havanın kalitesini arttırarak, havanın canlanmasına olanak verir. Negatif iyonlar, nezle, migren, astım gibi rahatsızlıklara iyi gelerek akciğerlerin daha iyi çalışmasına yardımcı olurlar. Vücuda zindelik verirler. Çocukların odalarına koyacağınız tuz lambaları, çocukların ders verimini ve konsantrasyonlarını arttırır. Tuz lamba fiyatı ve performansı açısından oldukça uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır siz de kendi zevkinize uygun bir tane sipariş verebilir sağlıklı günlerin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Çankırı tuz lamba markasına ait Mevlana negatif iyon lambasını , yüzey işlemeli tuz lamba kategorisinden indirimli fiyatlarda satın alabilir, dört tıkla sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

Bir Yorum Yaz

Mevlana Mevlevi Tuz Lambası

Mevlana desenli tuz lambası

Tescilli Marka        : Çankırı Tuz Lamba

Ortalama Ağırlık    : 3 Kg

En                           : 14 cm

Boy                         : 21 cm

Ürün Kalınlığı         : 5 cm

Faydası ve Özelliği : Mevlana baskılı kristal tuz lambaları, Çankırı tuz mağarasından çıkarılan kristal tuzdan üretilerek satışa sunulmaktadır.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(1)
2017-05-28

2 mart tarihinde semazen lamba siparişi verdim

2 Mart tarihinde semazen kaya tuzu lambası siparişini verdim ve bugün öğlen saatlerinde siparişim geldi. Birkaç saattir yaktım ve kullanıyorum. Çok iyi paketlemişiniz ve ürün hasar görmesin diye sarmışınız. Çok memnun kaldım. Faydasını deneyeceğim ve istediğim faydayı bulursam her odaya alacağım

  • Bu yorum faydalı mıydı?
  • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
TAKSİT SEÇENEKLERİ

Taksit seçenekleri gelecek.

 
Soru

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Menu