Doğal Çankırı Kaya Tuzu 1 KG MİNERALLİ KRİSTAL SOFRA TUZU

tlb0251025

Yeni ürün

Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba

Türü               : Doğal Sofra Tuzu

Miktarı            : 1 KG

Özelliği            : Taş değirmende öğütülerek tuz mağarasında ki doğallığını koruyan Çankırı kaya tuzu. İyot ve katkı maddesi içermemektedir.

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

40,00₺

44,44₺

-10%

369 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Çankırı Kaya Tuzu Hakkında

Çankırı kaya tuzunun taş değirmenimizde öğütülmesi ile elde edilmiştir. Diğer tuzlarla kullanım yönü bakımından hiçbir farklılığı yoktur. Yani etinize, salatanıza rahatlıkla atabilirsiniz, turşunuzu kurabilirsiniz. Kaya tuzu türleri içerisinde analiz raporları doğrultusunda en sağlıklı tuz olarak kabul gören Çankırı kaya tuzunu çevrenizdeki tüm bireylere tavsiye etmelisiniz. Çünkü bildiğiniz üzere insan vücudu için en önemli iki madde su ve tuzdur. Sağlıklı tuz olan Çankırı kristal kaya tuzunu tüketelim ki daha sağlıklı bir yaşam kalitesine sahip olalım.

Son yıllarda Çankırı tuz Çalıştayı veya çeşitli araştırmalar sonucunda içerisinde yer alan 84 mineralin dengeli şekilde dağıldığı Çankırı kaya tuzu, pek çok yabancı ve Türk bilim insanınca tavsiye edilmektedir. Bu kişilerden bazılarını Prof. Dr. Hanım HalilovaProf. Dr. İbrahim Adnan Saracoğlu, Prof. Dr. Ahmet Aydın, Prof. Dr. Canan Karatay şeklinde sıralayabiliriz.

Sitemizde kaya tuzunun nereden alınacağına ya da kaya tuzunun nerede satılacağına dair pek çok bilgiyi bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca kaya tuzunun ne olduğuna ilişkin bilgi edinmek için kaya tuzu nedir başlıklı yazıyı da okuyabilirsiniz. Bahsi geçen yazı da sadece Çankırı tuzu değil genel olarak kaya tuzu hakkında bilgi verilmiştir. Bunun yanında kaya tuzu fiyatı ve kaya tuzu fiyatını belirleyen unsurlar hakkında bilgi sahibi olabilmek ve bu bilgiler doğrultusunda Çankırı kaya tuzu ya da diğer kaya tuzu türlerini satın alabilmek için kaya tuzu fiyatı başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Üretim süreci hakkında bilgi edinmek için bilgiler sayfamızda yer alan Çankırı Kaya Tuzu Faydaları ve Üretim Süreci başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz. Orada üretimle ilgili sade anlatımla sizlere bilgi verilmektedir.

Ürün Açıklaması

Kaya tuzu, yerin 150 metre altında çıkarılan ve dış etmenlere maruz kalmayan, işlenmemiş, rafine edilmemiş ve sahip olduğu doğal mineralleri koruyan tuzdur. Çankırı tuzu, kalsiyum, magnezyum ve diğer mineraller açısından oldukça zengindir. Bu minerallerin en önemli özelliği bağışıklık sistemini güçlendirmesinin sonucu olarak hastalıklara karşı koruyucu olmasıdır.  Çankırı tuz lamba markalı toz tuz, pek çok minerali almamızı sağlar. Turşu ve yaprakları salamura etmek amacıyla kullanılabilecek en sağlıklı tuzdur. Rafine edilmiş olan yemeklik sofra tuzları ile yapılan turşular kolay bozulur ve dayanıklılığını kaybeder.

Toz halinde ki Çankırı toz tuz, topaklaşmayı önleyici ya da akıcı hale gelmesi açısından siyanür(e-536) gibi herhangi bir kimyasal madde ya da maddelerle işlenmemiş olduğu için tuzluklardan kolayca akmaz. Bu nedenle sofralara koyarken tuzluktan ziyade kaşık ya da tutamla kolayca alınabilecek küçük tabaklara koymanızı tavsiye ederiz.

Çankırı tuz lamba markasına ait toz halinde ki doğal kaya tuzunu, doğal kaya tuzu ve değirmen kategorisinden en uygun fiyatlarda satın alabilir, dört tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

 

Bir Yorum Yaz

Doğal Çankırı Kaya Tuzu 1 KG MİNERALLİ KRİSTAL SOFRA TUZU

Tescilli Marka: Çankırı Tuz Lamba

Türü               : Doğal Sofra Tuzu

Miktarı            : 1 KG

Özelliği            : Taş değirmende öğütülerek tuz mağarasında ki doğallığını koruyan Çankırı kaya tuzu. İyot ve katkı maddesi içermemektedir.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(26)
2021-07-21

Mineralli Kaya Tuzu

Çankırı Mineralli Kaya tuzu ile Çankırı Kaya tuzu arasında ne fark vardır sipariş vereceğim. Biri 15tl Minerallisi 13TL. fark nedir acaba 1 kilo.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-02-13

Sağlıklı

Sağlıklı bir tuz markası ararken Çankırı tuzu buldum. Gayet memnun kaldım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2020-07-06

*

Bu gün geldi ürünlerim hediye olarak göndermişsiniz en kısa sürede deneyeceğim.tekrar teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2018-10-24

5 yıldız kristal kaya tuzu kullanıyorum

5 yıldır Çankırı kristal kaya tuzu kullanıyorum. Özellikle bu tuzun lezzetini salatada ve mangal keyfi yaparken fark edeceksiniz. Hiç düşünmeden alın.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2018-10-23

Katkısız ve Doğal

Paketleme güzel yapılmış. Tuz, katkısız ve doğal.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2018-10-23

Faydalı olduğuna inanıyorum

Ürünün Faydalı olduğuna inanıyorum

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2018-03-06

Ürün Çok Güzel

Ürün çok güzel ve piyasa tuzlarına göre daha lezzetli. Himalaya tuzu yerine yerli malı yurdum malı Çankırı tuzu kullanılmalı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-12-04

İndirim

Adıyaman'dan 1 Kg Çankırı tuzu aldım. Arkadaşlarımda istiyor. 20 kg civarında alsak fiyatta indirim yapar mısınız.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-11-30

Memnun kaldım

Zaman zaman a101 marketlerde satılan çankırı tuzunu bulduğumda 10 paket falan alıyordum uzun zamandır bulamadığım için Çankırı Tuz Lamba'dan satın aldım. Çok memnun kaldım. Artık sürekli olarak tuzumu sizden tedarik edeceğim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-29

En iyisi Çankırı Tuzu

Ben tansiyon rhatsızlığına sahipolduğumiçin kaya tuzu adı altında marketlerden kaya tzu satın alıyordum. Ancak öğrendimkimarketlerdeki kaya tuzlarının genelide rafine ediliyormuş. Daha sonra cankirituzlamba.com ilekarşılaştım. Gerçekten bu işin hakkını verdiklerini söyleyebilirim. 2014 yılından beri sürekli olarak Çankırı tuzu almaktayım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2017-10-18

Çanırı kaya tuzu

Çankırı kaya tuzu sadece okunarak değil yaşanarak anlaşılır bence. En kısa sürede Çankırı kaya tuzu mağaralarını da gezeceğim. Sipariş ettiğim Çankırı tuzu bahsettiğiniz ve resimlerde gösterdiğiniz üzere bembeyaz geldi ve kullanmaya başladık ailece. Bu arada aldığım kaya tuzu lambasınıda prize taktım ve kullanmaya başladım. Telefonda anlattığınız gibi Çankırı tuzu bir üre sonra katılaştı. Ayrıca Çankırı tuzu kullanırken diğer rafine tuzlarınız varsa onları kullanmayın demiştiniz. Çok az kalmıştı zaten ama yine de sizi dinleyerek gıda olarak kullanmamaya başladım. Lavabom açılsın diye biraz oraya döktüm kalanını attım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-16

Bu kaya tuzu başka

Ayıptır söylemesi bizim hanım yiyeceğimiz içeceğimiz konusunda çok hassas davranır. Sürekli olarak sağlıkla ilgili gündemi takip eder. Bir gün Canan Karatay'ın kaya tuzu ile ilgili söylediklerine rastlamış ve bunun üzerine Çankırı tuzu sipariş etmeye karar vermiş. Bizde birlikte nerden alacağımıza karar vermeye alışırken sizin siteye rastladık. Doğrusu ilk kez böyle alışveriş yapmaya çalıştık ama en başta bizim hanımla satın alamadık. Sonra bizim çocuklardan biri sizden Çankırı kaya tuzu sipariş etti. Bugün sabah 10.00 gibi geldi. Beni tuzsuz yemeklerden kurtardınız, hanım artık yemeklere tuzda atıyor.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-15

Artık Çankırı kaya tuzu tüketiyorum.

Önceleri himalaya tuzu kullanan biriydim. Çankırı kaya tuzunun falan duyuyordum ama alışkanlık mıdır yoksa kendi tuzumuza güvenemememidir bilmiyorum ama himalaya tuzunu ayrı tutuyordum. Sonra çok çok değer verdiğim ve karatay mutfağı ve karatay diyeti isimli kitaplarını okuduğum Canan Karatay'ın Çankırı'da kaya tuzu ile ilgili bir konferans verdiğini okudum gazetelerden. Gazeteleri incelediğimde çok güzel bilgiler edindim ve artık kendi kaya tuzumuza güvenmem gerektiğini düşünmeye başladım. Tuz lambaları ile ilgilide bazı bilgiler vermiş galiba ama bu konuda pek bilgi sağlayamadım gazetelerden. Artık Çankırı kaya tuzu tüketmeye başladım. Tabi bahsettiğiniz gibi taş değirmende öğütülenden :):)

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-07

Kaya Tuzunun Özellikleri

Kaya tuzunun özellikleri ile ilgili yapmış olduğum araştırmalarda en detaylı bilgileri sizden edindiğimi söyleyebilirim. Ayrıca abartılı konuşmalardan kaçınıyorsunuz. Kaya tuzunun özellikleri ile ilgili özellikle sitenizde yer alan http://www.cankirituzlamba.com/content/20-kaya-tuzu yazısından fazlaca yararlandığımı söyleyebilirim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-10-06

Artık vücudumuza doğal kaya tuzu girsin

Merhaba, sizinde sürekli olarak ifade ettiğiniz gibi son zamanlarda kaya tuzu konusunda bilgi kirliliği var neyazıkki. Kimisine bakıyorsun kaya tuzunu hepten kötülüyor kimisine bakıyorsun kaya tuzunu hepten övüyor. Ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu. Çünkü kaya tuzu gerçekten çok faydalıysa ve biz bu haberlerden dolayı kaya tuzu, doğal deniz tuzu gibi tuzları tüketmezsek çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırız. Aynı şekilde kaya tuzu zararlıysa ve bizde faydalı diye tüketiyorsak bu seferde vücüdumuza zarar vermiş olacağız. O kadar çok kafa karışıklığı yaptılarki Prof. Dr. Canan Karatay'ın Kanser haftasında yapmış olduğu konuşmada vücudunuza doğal kaya tuzu girsin açıklaması beni rahatlattı. Artık bundan sonra mağaradan çıktığı gibi elde edilen kaya tuzlarını acaba sorusunu sormadan tüketmeye başladık ailece. Artık mümkün olduğunca Canan Karatay'ın sürekli söylediği gibi pakete girmiş olan ürünleri de tüketmemekte kararlıyım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-08-19

özensiz ambalaj

bir paket ince tuz ve bir paket iri taneli tuz aldım. paketleme son derece özensizdi. tuzların ikisi de patlamış ve kutunun içine dökülmüşlerdi. tuzların bir kısmı ziyan oldu.site tanıtımına güvenerek sipariş verdim ama işçilik çok kötüymüş.iyi ki daha fazla miktarda sipariş vermemişim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-08-17

Teşekkür ederim

Kaya tuzunun, özellikle Çankırı kaya tuzunun sağlık için faydasını daha öncesinden biliyorum,onca bilği sahibi insan hiç araştırma olmadan çıkıpta boş yere kaya tuzu havayı temizliyor demez,daha öncede odamda vardı lamba şeklinde degil ama bir tas içerisinde 1kilo kadar uzun zaman durdu, yaklaşık 1 yıl önce çocuklar düşürerek parçalanmıştı,son iki aydır uykum ağır olmasına rağmen yataktan tabiri çaizse dayak yemiş gibi uyanıyorum hatta hanıma bile bazen takılıyorum uyurken beni mi dövüyon diye :)odama bu iki tuz lambasını koyalı iki gece olmasına rağmen sabahları daha dinç kalktığımın farkındayım gün geçtikçe daha da etkisini göreceğimden eminim,bu olay piskolojik falan degil arkadaşlar bu tuz gerçekten işe yarıyor bende,akşama kadar şehrin gürültüsü,havanın kirliliği ve vucudun yorgunlugu derken bitkin bir halde yatağa giriyoruz bari uyurken temiz hava ve huzur olsun diyorsanız bu tuz lambasını hiçe saymayın keramet lambada degil içinde ki lamba bildiğiniz 10w lık küçük gece lambası olay tuzda bitiyor,tabi lambanın tuzu bir miktar ısıtması artı katkı sağlıyor. Mağaza ile alış verişe de değinmeden bitirmeyeceğim;siparişimden 2 gün sonra 2 adet tuz lambası karton kutu içerisinde muhafazası yapılmış ve sağlam olarak kargo firması tarafından iş adresime teslim edildi,eve gelince ilk işim prize takıp denemek oldu ikiside sağlam ,lambalar yanıyordu,tam kullanacağım yerlere götürecekken gözüme benim 10 kğ a kadar tartan hassas terazim gözüme çarptı ,şunları birde tartıyım dedim malesef (malesef dememe bakmayın okumaya devam) ürün özelliklerinde yazan ürün ağırlığı ortalama 5 er kilo yazmasına rağmen 4.100 gr biri 4.130 gr diğeri geldi açıkcası üzüldüm ve üzüldüğümü belirten bir mesaj ı satıcıya yolladım,esnaf için geç saat olmasına rağmen anında cevap aldım eksik olan gramajların tarafıma 2kğ lık tuz lambası olarak tekrar göndereceklerini hatanın paketleme sırasında olabilecegini belirterek mağdur olmayacagım konusunda beni bilğilendirdiler ve 2 gün sonra dedikleri gibi 2kğ lamba yerine sipariş etmiş olduğum lambaların aynısından 4 kg ve bir adette tuz sabunu hediye olarak yollamışlar tşk ederim.yıllardır internetten alışveriş yaparım bu kadar müşteri memmuniyeti ne önem veren mağaza ile karşılaşmadım. Satırlarımı sonuna kadar okuyan sizlere ve beni alışverişten oldukça memmun eden mağazaya teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (1) (0)
2017-05-23

Tavsiye ederim ve herkes kullanmalı

Çankırı Tuz Lamba uzun yıllardır müşterisi olduğum bir site. Sattığı tüm ürünlerde olduğu gibi Çankırı kaya tuzu da hem sağlıklı hem güvenilir. Ancak tuzlukta kullanmayı düşünüyorsanız bu tuzu kullanamazsınız. Çünkü katkı maddeleri koymadıkları için kaya tuzu sertleşmeye başlıyor. Elinizle atacaksanız alın derim. Herkes kullanmalı tavsiye ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-19

Evdeki tüm rafine tuzları zararlarını öğrendikten sonra attık

Evimizdeki tüm rafine tuzları zararlarını öğrendikten sonra attık. Bu yıldan itibaren hep doğal Çankırı kaya tuzu kullanıyorum. Facebookta sağlıklı yaşıyoruz adlı bir sayfa var. Orada öğrendim Çankırı tuz lambayı. Tuzum bittikçe alıyorum. Eğer doğal tuz tüketeceğim diyenlerdenseniz Çankırı tuz lamba, tavsiye edebileceğim en güvenilir adres.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-17

saglik icin

Canan Karataydan ogrendim bu tuzu.normal tuz ne kadar zararliysa vucuda bu tuz o kadar faydali.icinde iyot yok.bu urunu tuz lambasi aldigimda hediye gondermisti magaza sagolsun.cok begendim.tuzum bitince 5kg almak istiyorum.bilhassa hamileler mutlaka kullanmali diyor Karatay.bebegin gelisimi icin cok onemliymis.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-17

Yemeklerde kullanıyoruz

Tuzu yemeklerde kullanıyoruz. Lambalarınız da güzel.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (1)
2017-05-17

Yıllardan beri 80 mineralli Çankırı tuzu kullanıyorum

Yıllardan beri 80 mineralli Çankırı tuzu kullanıyorum, hatta çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Çok faydasını gördüm. Teşekkürler Çankırı Tuz Lamba

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-17

Çankırı kaya tuzu her derde deva

3-4 yıldır kullanıyorum herkese de tavsiye ediyorum. Çankırı kaya tuzu her derde deva.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-16

Teşekkür ederim

Tuzumuz sağlam şekilde geldi ve kullanmaya başladım bile. Kargom sipariş verdiğim gün kargoya teslim edildi ve bana mesaj geldi. Teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-16

Çankırı tuzunu yerim daha iyi

Bakıyorum da ne kadar faydalı gıda varsa zararlı ne kadar zararlı gıda varsa faydalıymış gibi takdim ediliyor. Özellikle bizi Prof. Dr. Ahmet Aydın ve Prof. Dr.Canan Karatay uyandırdı. Zararlı ve zehirli tuzları yemektense en azından zararı olmayan, faydalı Çankırı tuzunu yerim daha iyi.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2017-05-15

TEŞEKKÜR

60 YAŞINDAYIM ÇOCUKLUĞUMUN TUZUNU BURADA BULDUM. SON 1,5 YILDIR HERŞEYİMİN OLDUĞU GİBİ TUZUMUN DA DOĞALINI ÇANKIRI TUZDA BULDUM. AYRICA BOL OKSİJEN SOLUNMASI İÇİN KULLANILMAK ÜZERE TUZ LAMBASINI DA HERKESE ÖZELLİKLE TAVSİYE EDŞYORUM. GECE UYKULARIMI ONUN SAYESİNDE DAHA RAHAT UYUYORUM. BANA ULAŞINCAYA KADAR EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞŞEKÜR EDİYORUM. AYRICA FİRMA OLARAK VERDİKLERİ SÖZÜN VE ÜRÜNÜN ARKASINDA DURMALARI DA DİĞER BİR TERCİH SEBEBİM. DOĞAL YAŞAMAYI İSTEYEN VE SEVEN HERKESE ÇORBALARINDA ÇANKIRI TUZU BULUNDURMALARINI TAVSİYE EDER ARAYANLARA KÜÇÜK BİR KATKIM OLABİLİRSE MUTLU OLURUM. AYRICA SON 1 YILDIR DA 1. DERECE AKRABALARIM VE YAKIN TANIDIKLARIM TAVSİYEMLE YAPAY TUZDAN UZAKLAŞMALARINI SAĞLADIM. SONSUZ TEŞEKKÜRLER VE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

 
TAKSİT SEÇENEKLERİ

Taksit seçenekleri gelecek.

 
Soru

23.03.2020
Bünyamin
Merhabalar kristal tuzla sofralık yani öğütülmüş tuz arasında özellik farkı varmı...yani öğütülmüş olan kristale göre özelliğini kaybedermi

1 Cevap
Admin
Yanıtla

09.10.2020
Emine AKKOCA
Merhaba Kaya tuzunuzu severek tüketiyorum. ancak son zamanlarda bu tarz tuzların içerisinde plastik kalıntısı veya böcek gibi küçük canlıların ancak mikroskop görüntüsünde görülebilecek düzeyde bulunduğuna dair haberler okudum. acaba bu konuda analiz sonucunuz mevcut mu? varsa paylaşmanın mümkün mü? Teşekkürler, Görüşmek üzere

1 Cevap
Admin
Yanıtla

Bir Soru Sorun

capthca

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Granül Kaya Tuzu 2 KG

80,00₺ 88,89₺ -10%

Çankırı Kaya Tuzu Granül 4 Kg

160,00₺ 170,00₺ -10,00₺

Toptan Çankırı Kaya Tuzu 10 Kg

400,00₺ 430,00₺ -30,00₺

Menu