Çok Satanlar

Granül Çankırı Kristal Kaya Sofrada Öğütme Tuzu 10 Kg

Granül Çankırı Kristal Kaya Sofrada Öğütme Tuzu...

450,00₺ 600,00₺
Sınırlı özel teklif
10 Kg Öğütülmüş Çankırı Kristal Kaya Tuzu

10 Kg Öğütülmüş Çankırı Kristal Kaya Tuzu

450,00₺ 600,00₺
Sınırlı özel teklif
Granül Çankırı Kristal Kaya Tuzu 5 Kg

Granül Çankırı Kristal Kaya Tuzu 5 Kg

225,00₺ 300,00₺
Sınırlı özel teklif
Öğütülmüş Çankırı Kristal Kaya Tuzu 5 Kg

Öğütülmüş Çankırı Kristal Kaya Tuzu 5 Kg

225,00₺ 300,00₺
Sınırlı özel teklif

Sıkça Sorulan Sorular

S:  Çankırı Tuz lambası zamanla negatif iyon yayma etkisini yitirir mi? Yani herhangi bir kullanım ömrü var mıdır? 

C: Hayır, Çankırı tuz lambalarını üzerine su dökmediğiniz sürece ve nemli ortamlarda yaktığınız sürece ilk gün aldığınız gibi sürekli kullanırsınız ve faydasından istifade edebilirsiniz.

S: Şekilli modeller ile doğal modeller arasında sağlık veya negatif iyon yayma açısından bir farklılık var mı?

C: Hayır, şekilli lambaları da sağlık yönünden tercih edebilirsiniz.  Bir tuzlambanın sağlık açısından faydalı olması için bakılması gereken kriter şekil değil lambanın hacmi veya ağırlığıdır.

S: Çankırı tuzu veya tuz lambası ile himalaya tuzu veya tuz lambası arasında bir fark var mı?

C: 2012 yılında ülkemizde tuza ilişkin incelemeler yapan bir grup akademisyen Çankırı tuzu ve himalaya tuzunu ayrı ayrı analiz etmiş ve şu sonuca ulaşmıştır:

Çankırı tuzu ve himalaya tuzu 84 mineralden oluşmasına rağmen Çankırı tuzunda ki mineral dağılımı dengeliyken himalaya tuzunda ki mineral dağılımı dengesiz bulunmuş ve insan vücudu için en sağlıklı tuzun Çankırı tuzu olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bu açıklamayı destekleyecek en önemli etken ise himalaya tuzunun renginin pembe olmasıdır. Himalaya tuzunun renginin bu şekilde olmasının nedeni içindeki demir oranının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Fazla demir ise insanları kanser hastası yapmakta ve çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

S: Tuz lambası nasıl negatif iyon yayar?

C: Tuz lamba içerisinde ki lambanın tuzu ısıtmasıyla birlikte havaya negatif iyon yayar. En sık karşılaştığımız durumlardan birisi de müşterilerimizin lambasız bir kayanında bu işlevi sağlayacağı yönünde ki düşünce yanılgısı yaşamasıdır. Ancak tuz lambasının faydasından istifade edebilmek için mutlaka içerisinde ki lambanın yanarak ısınması gerekmektedir. Negatif iyonlar ise toz, virüs, bakteri sigara dumanını kendisine çekerek sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önler.

S: Tuz lambasından en iyi sonucu almamız için boyutu ne kadar olmalı?

C: 2 m²’ye 1 kg ağırlığında tuz lambası olacak şekilde tuz lambası alınmalıdır. Bu nedenle alınacak tuzlambanın boyutunda odanın m²’si belirleyicidir. Aynı zamanda biz her odaya en bir adat tuz lamba tavsiye etmekteyiz.  Büyük boyuttaki tuz lambalarını odanızın daha uzağına küçük boyuttaki tuz lambaları ise odanızın daha yakınına koyabilirsiniz.

S: Tuz lambasını kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

C: Öncelikle tuz lamba temizliği yaparken kesinlikle tuz lambalarını iki günde bir nemli bez ile temizlemelisiniz. Çünkü tuz lambası virüs, toz ve bakterileri çektiği için doğal olarak bu maddeler lambanın üzerinde kalmaktadır. Bu nedenle tuz lambasının nemli bezle kesinlikle silinmesi lazım ki sağlıklı olayım derken sağlığımıza zarar vermeyelim. Tuz lambası kullanırken dikkat edilmesi gereken bir başka etkende lambanın aşınmaması veya erimemesi için su ile temasını sağlamamaktır bunun yanında nemli ortamlarda tuz lambanın yakılması gerekmektedir.

S: Tuz lambasının her zaman yanması gerekir mi? Ne kadar elektrik faturası için ne kadar maliyeti olur?

C: Genel olarak gece lambası şeklinde günün 12 saatinde yakılmasını tavsiye ederiz. Ancak daha tuz lambasını 24 saat yakarak daha faydalı hale getirebilirsiniz.Biz tuz lambanın boyutuna göre 10-15 watt'lık general marka ampul kullanmaktayız. Aylık ortalama 5 TL civarında bir fatura gideri oluşturur.

S: Tuz lambası yanarken az da olsa ağzıma tuz tadı geliyor. Bu durum normal midir?

C: Normaldir, çok nemli bir ortamda tuz lambasını yakıyor iseniz azda olsa tuz tadını alabilirsiniz. Bu durum sizin kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar.

S: Tuz lambanın boyutuna göre lambaların boyutunda bir değişiklik oluyor mu?

C: Elbette, biz daha büyük hacimdeki tuz lambalarının hızlı şekilde ısınması için daha büyük lambalar kullanıyoruz. Kullandığımız lambalar General marka olup buz dolabı lambasıdır. Çok dayanıklıdır ve tuz lambalarınızın hızlı şekilde ısınmasını sağlar.

S: Enerji tasarrufu sağlamak için daha düşük wattlı tuz lambalar kullanmamızda bir sakınca var mı?

C: Tuz lambanın faydasından yararlanabilmek için tuzun ısınması gerektiğini söylemiştik. Çok düşük tasarruflu lambalar tuzun ısınmasını zorlaştıracağı için etkisini çok fazla görmemizi engeller. Tasarruflu lambalar kullanılabilir ancak çok düşük tasarruflu lambaları tavsiye etmemekteyiz.

S: İlk kez tuz lambası alıyorum. Gece tuz lambasını yakarken elektrik kaçağı şeklinde herhangi bir risk yaşar mıyız?

C: Biz tuz lambası ile ilgili her türlü güvenlik önlemlerini almaktayız. Tüm denemelerimiz sonucunda müşterilerimize sunmaktayız. Ancak buna rağmen tuz lambasını belirli aralıklarda gözetim altında tutmanızı tavsiye ederiz.

S: Tuz lambası sürekli açık/yanık mı kalmalı?

C: Tuz lambalarından maksimum verimliliği elde etmek için 24 saat/gün boyunca yakılmasını tavsiye ederiz. Ancak fayda düzeyinin düşmemesi açısından kullanılan alanda ki kapı ve pencere kapalı olmalıdır ki  alanın diğer alanlarla teması kesilmelidir. Burada ki amaç negatif iyon yayılımının tamamının lambanın kullanıldığı alanda etki göstermesini sağlamaktır.

S: Kendimi gün içerisinde daha enerjik hissetmek için her sabah Çankırı tuzundan almalı mıyım?

C: cankirituzlamba.com olarak sizlere tavsiyemiz şudur ki sabah uykudan uyandığınızda bir barda kaynak suyuna bir çay kaşığı kadar Çankırı tuzu ilave ederek karıştırınız ve oluşan tuzlu suyu aç karnına içiniz.

S: Çankırı sole kristalini her gün kullanmanın bir yan etkisi var mıdır?

C: Çankırı tuzu ile hazırlamış olduğunuz soleyi düzenli şekilde kullandığınızda vücudunuza inanılmaz olumlu etkiler sağlar. Düzenli kullanıldığı şekilde hiçbir yan etkisinin olmadığı bildirilmiştir. Kullanıcılardan hiçbir olumsuz tepki alınmamıştır.

S: Aç karnına Çankırı sole kristali kullandıktan sonra çay ve kahve tüketmekte bir sakınca var mı?

C: Siyah ve yeşil çaylar kahve gibi güçlü bir asidik etkiye sahip idrar söktürücülerdir. Biz Sole kristali kullandıktan sonra bitki çayları tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

S: Çankırı Sole kristali nasıl muhafaza edilmelidir?

C: Her yerde ve her şekilde muhafaza edilebilir. Karanlık ve soğuk ortamda durması gerekmez. Ancak içerisine toz girmemesi için kapalı cam kavanozda durmasını tavsiye ederiz.

S: Çankırı kaya tuzu ile nasıl yastık yapılır?

C:Tuz yastığı, granül olarak isimlendirilen farklı ifadelerle salamura tuzu iri taneli tuz olarak isimlendirilen tuz ile ısıya dayanıklı yanmaz nitelikte ki yastıktan üretilmektedir.

S:Doğal ayak bakım tuzu nasıl kullanılır?

C:Ayak bakım tuzunun iki haftalık kullanım süresi vardır. İlk hafta için 2 kg ağırlığında ki ayak tuzunun yarısı ayağımızı kapsayacak ve yakmayacak nitelikte ki su içerisine koyulur ve su ısısını kaybedene kadar ayağımız içerisinde kalacak şekilde kullanılır. İlk haftanın her günü için aynı killi kaya tuzlu su ısıtılarak tekrar kullanılır. İkinci hafta için killi kaya tuzunun diğer yarısı için aynı uygulama tekrarlanır.

Yukarı da Çankırı tuzu ile ilgili merak edilenler ve tuz lamba hakkında merak edilenlerden bahsedilmiştir.


Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu