Tuz Lambası Ne İşe Yarar ?

Tuz Lambası Ne İşe Yarar ?

Tuz Lambası Ne İşe Yarar?

Kaya tuzu lambası tercihinde etkili olan bazı faktörleri sayabiliriz. Bu faktörleri aşağıda ki şekilde sıralayabiliriz:

1) Tuz lambasının faydası.

2) Kaya tuzu lambasının sahip olduğu doğal görünüm.

3) Tuz lambasının kullanıldığı alanın görünümünü zenginleştirecek şekilde kullanılması.

4) Klişeleşen hediye anlayışı yerine tuz lambasının önemli bir alternatif olması.

Bu maddeleri daha da artırabiliriz elbette. Ancak bizim burada dikkat çekmeye çalıştığımız unsur fayda faktörüdür. Çünkü tuz lambası alımında müşterilerimizin büyük bir kısmı fayda faktörüne odaklanmaktadır. Elbette tercihi diğer faktörlerde pozitif yönde etkileyebilmektedir ancak ana unsurun tuz lamba faydaları olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada daha çok fayda yönüyle anılan tuz lambası ile ilgili en sık sorulan sorulardan birisi tuz lambasının ne işe yarayacağı ile ilgilidir. Çünkü faydası olan bir ürünün ne gibi faydaları olduğunu yani ne işe yaradığını bilmek sorulabilecek en doğal sorulardandır.

Tuz lambası ne işe yarar?

Özellikle astım, bronşit, nefes darlığı, horlama gibi yönleriyle tercih edilen tuz lambaları, sanayileşmenin etkisiyle hergeçen gün daha da kirlenen havanın kalitesini daha da artırmaktadır. Tuz lambası havada yer alan ve gözümüzle göremeyeceğimiz derecede ya da çok zor görebildiğimiz derecede büyük olan maddeleri yere düşürür.

Tuz lambası, havanın kalitesini daha da artırdığı için genel olarak tuz lambası kullanan kişilerde rahatlık hissi oluşmaktadır.

Yukarıda tuz lambasının ne işe yarayacağından bahsederken çok genel bilgiler vermeyi amaçladık. Burada tuz lambasının faydalarını ya da ne işe yarayacağını daha ayrıntılı şekilde aktarmamız tekrara düşmemizi sağlayacaktır. Bu nedenle tuz lambalarının ne işe yaradığı hakkında bilgi edinmek için tuz lambası faydaları ve üretimi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ‘’ kaya tuzu öyküsü’’ yazısında kaya tuzunun insanlık tarihi içerisinde ne denli önemli olduğundan bahsedilmiştir. Kaya tuzu ile ilgili dünya çapında neler olduğuna ilişkin açıklamalar yapılırken ilgili açıklamalar Mahatma Gandi'nin tuz vergisine karşı tutumu aktarılarak ve Mozart’ın tuz şehri anlamına gelen Salzburg ile daha da desteklenmiştir. Daha sonra ki aşamada Türkiye’de özellikle Çankırı ilinde ki kaya tuzu oluşumundan bahsedilmiştir. Yazının son kısmında ikaya tuzunun antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliği başta olmak üzere bazı faydalarına değinilmiştir.

Yayınlanan 2017-05-10 TUZ LAMBA 0 245

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu