Sağlıklı İyon Kaynağı Tuz Lamba

Sağlıklı İyon Kaynağı Tuz Lamba

SAĞLIKLI İYON KAYNAĞI TUZ LAMBASI

tuz lamba resmi

Soluduğumuz havayı doğal şekilde iyonize etme özelliğine sahip olan tuz lambası ile okyanus kenarında veya ormanlık bir havada hissettiğiniz havayı hissedeceksiniz.  Hissetmiş olduğunuz hava sayesinde daha rahat ve daha canlı olacaksınız. Pek çok bilim insanına göre doğaya bağlı bir yaşam sürdürmek şiddetle tavsiye edilmektedir. Ancak kentleşmeyle birlikte kullandığımız pekçok gıdanın yapaylaşmaya başlaması ve soluduğumuz havanın kirlenmeye başlaması doğal yaşamı pekte mümkün kılmamaktadır.  Buna rağmen yaşadığımız ortamı doğal yapabileceğimiz bazı olanaklar mevcuttur elimizde. Bunlardan en önemlisi Çankırı kaya tuz lambasıdır.  Tuz lambası ile yaşadığınız ortamı oksijen açısından zengin bir ortam haline getirebiliriz. Okyanus kenarlarında bolca bulunan sağlıklı negatif iyonlar sayesinde hücrelerimiz beslenir dolayısıyla daha sağlıklı hale geliriz.

İnsanlar antibakteriyel, antimikrobiyal, antifungal çözümler için hangi süreçlerle negatif iyonlardan yararlanmıştır?

Kaya tuz lambası kullanmadan önce insanlar kentleşme olmadığı için doğal şekilde negatif iyon sağlarken( köy, nehir, okyanus gibi) daha sonra tuz mağarasına giderek doğal şekilde sağlıklı iyonlardan yararlanmaya başlamıştır. Tuz lambasınınkeşfedilmesi ile birlikte insanalar doğal ortamda sağlamış olduğu oksijeni artık tuz lamba ile elde edebilir hale gelmiştir.

Modern Hastalıklar için Uygun fiyatlı çözümler

Prof. Dr. Mehmet Öz Astım, saman nezlesi, soğuk algınlık ve alerji belirtilerini hafifletmek için uygun fiyatlarla alabileceğiniz ve doğal yollarla şifa bulacağınız tuz lambası kullanımını tavsiye etmektedir.

Çankırı kristal tuz lambası,   içerisinde ki lambanın tuzu ısıtmasıyla havada ki su moleküllerini çeker.Tuz çözeltisi içerisine giren su molekülleri ile Sodyum pozitif yüklü iyon , Klorür ise negatif yüklü iyon olarak ortama yayılmaya başlar.

Negatif iyonlar elbetteki bizim solunum ve bağışıklık sistemimiz üzerine de pozitif etkiler yapar. Ancak negatif iyonların faydaları bununla sınırlı kalmaz. Negatif yüklü iyonlar bütün bunlara ilaveten havada pozitif yüklü olan kirli maddeleri( toz, kıl, polen) ve alerjenleri kendisine çeker ve havanın temizlenmesine katkı sağlar. Bu zararlı parçacıklar yere düştüğü için bizler sağlıklı bir nefes alırız.

Kristal tuz lambaları Elektromanyetik alanların azalmasına yardımcı olur

Aslında elektromanyetik alanlar yeryüzünde bizler için önemli faydalar sağlamaktadır.  Elektromanyetik alanlar neredeyse dünyamızı çevrelemiş ve kemer gibi sarmış durumdadır. Ancak bizler yüksek elektromanyetik alanlara maruz kalırsak uykusuzluk, sinirlilik, dikkatsizlik, bağışık sistemi zayıflığı gibi çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız. Özellikle bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi elektronik araçlar sayesinde yüksek elektromanyetik alanlara maruz kalmaktayız. Bu durumda tuz lambası bu alanların oluşturduğu problemleri minimize etme de bize büyük katkı sağlar.

Pekçoğumuz tuz lambanın pek çok faydası olduğunu bilmesine rağmen alma sebepleri içerisinde lambanın görüntüsünün vermiş olduğu huzurdan dolayı da tuz lambasını tercih etmektedir. Çünkü  ev ve ofislere koyduğumuz tuzlambanın görüntüsü rahatlatıcı bir his oluşturmaktadır. Buraya kadar tuz lambasının ilkel şartlarda yer alan bolca negatif iyon veya  rahatlık hissinin oluşmasına katkı sağladığı sonucuna ulaşabiliriz.

Tuzlamba ile ilgili sıkça sorulandan birisi de bu lambalarının ömrünün nezaman sonlanacağına veya faydasının tükenip tükenmeyeceğine ilişkindir. Tuz lambası, nemli ortamlarda yakıldığı sürece ve su ile temasını sağlamadığınız sürece sürekli olarak kullanabileceğiniz üründür. Bu yönüyle nesilden nesile aktarılabilir. İçerisinde ki lambanın patlaması durumunda o lambayı  pek çok alışveriş mağazasından tmin edebilirsiniz ve basit şekilde takabilirsiniz.

Bizi biraz daha tanımaya ne dersiniz?

Bizler Çankırı tuz mağaralarından elde ettiğimiz Çankırı Kaya tuzundan üretiyoruz tuz lambasını. Bu nedenle tuz lamba alırken öncelikle hangi kaynaktan alındığı çok önemlidir. Çünkü son yıllarda insanlarımızın sağlığına vermiş olduğu önemin artmasına paralel olarak tuz lamba alımında meydana gelen artışı gören bazı fırsatçılar tuz lamba adı altında sahte ürünler üretmeye başlamıştır. Bu fırsatçılarla mücadeleyi de ilke edinen satış sitemiz cankirituzlamba.com ‘dan ürünlerinizi güvenle alabilirsiniz. Biz el işlemesi ile üretmiş olduğumuz tuz lambasını doğal şekilde sizlere sunmaktayız. Bizim ekibimiz Çankırı’da tuzlamba yapıp satışını daha önce yapamamış insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle biz, bu insanlarımıza destek sağlayarak adil ticaret döngüsü oluşturmayı amaç edinmekteyiz. Biz madem ki çevre dostu ürünler ürettiğimizin için çevresel sorumluluk bilinciyle hareket etmekteyiz.

Yayınlanan 2017-05-10 TUZ LAMBA 1 149

1 Yorum

  • Bahattin Güzel

    Bahattin Güzel 2017-05-26 Yanıt

    biz avize ve aydınlatma üzeri faaliyet gösteren firmayız .Kaya tuzu lambalarınız ilgimizi çekti. Toptan alımlarımız için fiyat listenizi mail adresimize gönderebilir misiniz?

Bir yorum bırakCevap bırak

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu